(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Відкрито виставку до 70-річчя заснування Організації Об’єднаних Націй

26.10.2015

У читальному залі Центрального державного архіву громадських об’єднань України  відбулося урочисте відкриття виставки документів Національного архівного фонду України, присвяченої 70-й річниці заснування Організації Об’єднаних Націй.

Експозицію виставки підготовлено спільними зусиллями Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного, Галузевого державного архіву Міністерства закордонних справ України.

«Ось уже 70 років членства в ООН Україна неухильно дотримується цілей та принципів Статуту Організації, робить суттєвий вклад у її діяльність у сферах підтримання міжнародного миру та безпеки, роззброєння, економічного та соціального розвитку, захисту прав людини, зміцнення міжнародного права. Головна мета заходу полягає у прагненні Державної архівної служби України та державних архівів, які зберігають джерела національної історії, донести до суспільства інформацію про неосяжний потенціал документів Національного архівного фонду України, показати через їх призму історію України в складі Організації Об’єднаних Націй», - наголосив під час відкриття заступник Голови Державної архівної служби України Ігор Бондарчук.

Документальна експозиція охоплює період від 1945 р. – заснування Організації Об’єднаних Націй на міжнародній конференції в Сан-Франциско до сьогодення.

На виставці презентовано невідомі широкому загалу документи, що розкривають діяльність Представництва України при Організації Об’єднаних Націй; участь українських делегацій у засіданнях Генеральної Асамблеї ООН; діяльність України в Раді Безпеки, Економічній і Соціальній раді, ЮНЕСКО, в інших міжнародних організаціях, комітетах та комісіях, а також висвітлюють ратифікацію Україною конвенцій та договорів ООН тощо.

Відвідувачі виставки мають змогу також ознайомитися з документами про участь української делегації в Сан-Франциській конференції з утворення Організації Об’єднаних Націй та її внесок у розробку Статуту ООН; про спільні дії ООН та України у вирішенні питання щодо ліквідації наслідків Чорнобильської аварії; про міжнародні культурні заходи України в рамках ЮНЕСКО тощо.

Особливе місце в експозиції займають документи про діяльність ООН у сфері підтримки та захисту прав і свобод людини. Серед представлених матеріалів – відкритий лист ув’язнених у радянських таборах українців до Комісії ООН з прав людини.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


26.10.2015

23.10.2015

22.10.2015

21.10.2015