(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Сергій Петухов: Вивезення пам’яток культури України з Криму в РФ та проведення в АРК археологічних розкопок Росією є незаконними

28.10.2015

Про незаконні випадки вивезення пам’яток культури України з Криму в Російську Федерацію та проведення археологічних розкопок в Криму Росією говорили сьогодні під час засідання Координаційної ради з питань забезпечення прав і свобод громадян України на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також внутрішньо переміщених з цієї території осіб щодо обговорення проблем наукової діяльності, які виникають у зв’язку з тимчасовою окупацією території АРК та міста Севастополя.

«Фіксуються випадки вивезення пам’яток культури України із Криму до РФ. Вони є незаконними, так само як і проведення будь-яких археологічних розкопок в Криму Росією. І ми будемо на це відповідним чином реагувати. Для цього ми й зібрали нашу Координаційну раду, запросили представників органів влади, які є відповідальними за ці питання, аби випрацювати стратегію та план дій», - наголосив, відкриваючи засідання Координаційної Ради, заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов.

Він повідомив, що Україна, на жаль, не може зараз проконтролювати виконання законодавства на території окупованого Криму, але повинна задіювати всі наявні інструменти, включно з міжнародними, для захисту своїх національних інтересів.  

Учасники Координаційної ради засудили незаконні дії Росії щодо внесення пам'яток культури, які знаходяться на території анексованого Криму, у перелік об'єктів культурної спадщини РФ.

У заході взяли участь представники Мін’юсту, Міністерства закордонних справ України, Містерства культури України, Міністерства освіти і науки України, Державної служби з питань АРК та міста Севастополя, Прокуратури АР Крим, Інституту археології НАН України, Інституту держави і права ім. В. Корецького НАН України, Інституту історії України НАН України, інші.

Під час засідання Координаційної ради обговорювались також законність проведення міжнародних археологічних експедицій на території Криму; повернення колекцій артефактів з розкопок археологічних пам’яток та про повернення приватних наукових бібліотек; проведення та організація написання й захисту дисертаційних досліджень кримськими науковцями,  інші питання.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


28.10.2015

27.10.2015

26.10.2015

23.10.2015