(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Мін’юст запустив у Вінниці пілотні проекти з надання допомоги бійцям АТО та видачі свідоцтв про народження в пологових будинках

31.10.2015

Міністерство юстиції спільно з центрами надання безоплатної правової допомоги продовжує реалізовувати ініціативи, які мають полегшити життя воїнів АТО і мінімізувати дискомфорт, який вони могли б отримати через бюрократичну тяганину з оформлення різного роду документів. Про це сьогодні в ході одноденного робочого візиту у Вінницю повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Всі питання, які ставлять наші воїни, повинні мати найвищий пріоритет для держави. Коли людина, яка виконала свій обов’язок перед батьківщиною, потім повинна ходити по коридорах чиновників і натикатися на бюрократію – це злочин з боку чиновників», - зазначив очільник Мін’юсту. 

За його словами, аби мінімізувати незручності, які бійці АТО можуть мати при спілкуванні з держслужбовцями Міністерство юстиції запустило важливий пілотний проект – мобільні виїзні групи адвокатів центрів БВПД. Такі групи працюватимуть в госпіталях і місцях дислокації воїнів. Адвокати консультуватимуть захисників та в разі необхідності захищатимуть їхні права, в тому числі й у судах.

«Ми запустили пілотний проект у Вінниці. На постійній основі 2 рази в тиждень до Військово-медичного клінічного центру Вінниці  приїжджатимуть наші адвокати й надаватимуть консультації бійцям в усіх питаннях. Сьогодні підіймалися питання оформлення статусу учасника АТО, отримання соціальних виплат, оформлення земельних ділянок», - наголосив Міністр юстиції.

Він зауважив: українські воїни отримають всю необхідну допомогу. Адвокати мобільних груп підготують усі необхідні документи і супроводжуватимуть справу в усіх державних органах до тих пір, доки дана наявна проблема не буде вирішена.

«Я маю надію, що така робота адвокатів та залучення до цього процесу Мін’юсту дисциплінуватиме чиновників, які займаються паперовою тяганиною», - заявив Павло Петренко.

Разом з головою Вінницької ОДА Валерієм Коровієм очільник Мін’юсту відвідав Вінницький міський клінічний пологовий будинок №2, де дав старт пілотному проекту з видачі свідоцтв про народження безпосередньо в закладі, де проходили пологи.

«Вінниця стала вже 11 містом, яке приєдналося до одного з найбільш популярних пілотних проектів Мін'юсту - створення фронт-офісів у пологових будинках, де наші батьки можуть отримати свідоцтва про народження без черг і тих незручностей, які завжди мали українці при відвідуванні РАЦСів. Нині ця проста, але дуже потрібна ініціатива, яка робить комфортним життя українців, працює вже в 20 пологових», - зазначив Міністр юстиції.

Окрім того, Вінниця долучилася до ще однієї важливої соціальної ініціативи, яка носить назву «Ви маєте право». Це публічні прийоми, в ході яких українці можуть особисто поспілкуватися з чиновниками і задати їм найгостріші запитання.

«Популярність цієї ініціативи свідчить про те, що українцям не вистачає прямого контакту з представниками влади. І це неправильно, адже саме українці платять податки і наймають нас на роботу. Ми будемо проводити такі зустрічі по всій Україні. І, маємо надію, представники інших органів влади також започаткують схожі ініціативи, які наближають чиновників до громадян», - резюмував Павло Петренко.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


31.10.2015

30.10.2015

29.10.2015

28.10.2015

27.10.2015

26.10.2015

23.10.2015