(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

На Миколаївщині вітали переможців відкритого конкурсу «Судові дебати»

05.11.2015

З 03 по 05 листопада 2015 року в Миколаївській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені О. М. Гмирьова тривали запальні баталії студентів на відкритому конкурсі з судових дебатів.

Організатором та засновником конкурсу виступило Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області.

Метою проведення конкурсу було підвищення правової культури та правової освіченості, застосування здобутих за період навчання теоретичних знань на практиці, удосконалення навичок побудови юридичних аргументів, вироблення практичних навичок складання та оформлення процесуальних документів, поглиблення та закріплення серед студентів теоретичних знань з цивільного права та процесу, набуття практичних навичок.

У змаганні прийняли участь команди: «Сяйво Родомисла» Миколаївського юридичного коледжу НУ «Одеська юридична академія», Миколаївський інститут права НУ «Одеська юридична академія», «Терези Феміди» Миколаївського юридичного коледжу НУ «Одеська юридична академія», «Веритас» ЧДУ ім. П. Могили, «Єкс легибус» Миколаївського юридичного коледжу НУ «Одеська юридична академія».

Протягом конкурсних днів учасники обґрунтовувати позицію тієї сторони, інтереси якої вони представляють, висловлювали свої думки стосовно правової кваліфікації спірних правовідносин, наводячи аргументи, які ґрунтуються на матеріалах справи, принципах та положеннях чинного законодавства України.

Всі команди систематизовано викладали позиції доказування, аналізували законодавчі положення, що підтримують їх позицію, висловлювали пропозиції, демонстрували нестандартний підхід до змодельованих ситуацій. А тому і перемога стала такою радісною і бажаною.

Учасників конкурсу привітав начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк.

«Однією з головних рис діяльності юриста є щоденне зіткнення з найрізноманітнішими життєвими ситуаціями, юридичними казусами. У нашій професії немає дрібниць, адже в кожному випадку на кону стоїть чиєсь життя доля та майбутнє. А справа юриста як і в лікаря, його головне гасло «не зашкодити». У професії юриста має місце нагальна потреба у творчому підході до встановлення істини у кожній конкретній справі, постійний пошук, можливість миттєво орієнтуватися у ситуації, готовність до прийняття нестандартних рішень у межах закону»,- наголосив начальник управління.

Команди, які зайняли призові місця отримали нагороди та грамоти. Також були відзначені дипломами найкращі учасники, які запам’яталися членам жюрі як яскраві особистості з нестандартним мисленням та, незважаючи на вік, зрілою юридичною тактикою.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


05.11.2015

04.11.2015

03.11.2015

02.11.2015

31.10.2015

30.10.2015

29.10.2015

28.10.2015