(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

СЕРГІЙ ПЕТУХОВ ЗУСТРІВСЯ З ВЕРХОВНИМ КОМІСАРОМ ОБСЄ У СПРАВАХ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН АСТРІД ТОРС

06.11.2015

Заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов зустрівся з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин (ВКНМ) пані Астрід Торс.

Під час зустрічі обговорено питання щодо проблематики міжетнічних відносин, інституційного забезпечення захисту прав національних меншин у ході децентралізації і міжрегіонального співробітництва та   рекомендацій ВКНМ, викладених у доповіді Місії з оцінки стану справ із дотриманням прав людини в Криму, що була складена за підсумками візиту в Україну експертів БДІПЛ/ВКНМ 6 –18 липня 2015 року.

Пані Астрід Торс також розповіла Сергію Петухову про попередні висновки, проведеного ними дослідження результатів місцевих виборів в Україні с точки зору їхнього впливу на національні меншини та дотримання їхніх прав під час проведення цих виборів.

Верховний комісар і представники його офісу висловили деякі застереження стосовно того, яким чином проведено ці вибори, на скільки вони відповідають Закону України «Про національні меншини в Україні», а також відмітили, що цей Закон, прийнятий у 1992 році, є застарілим і має бути оновленим, щоби відповідати законодавству про мову в Україні.

Так саме було висловлені зауваження стосовно можливих неузгодженостей між Законами України «Про національні меншини в Україні», «Про засади державної мовної політики» від 2012 року та Законом України «Про місцеві вибори» від 2015 року, з огляду дотримання прав національних меншин.

Верховний комісар позитивно оцінила проект Плану дій Національної стратегії у сфері прав людини в частині захисту прав національних меншин і зокрема те, що в ньому привертається особлива увага до прав ромів в Україні.

Також вона висловила бажання надати експертні зауваження до Плану дій, розробку якого наразі координує Міністерство юстиції України, наскільки частина Плану стосовно національних меншин відповідає європейським стандартам і чи передбачається створення окремого центрального органу виконавчої влади, який би піклувався специфічними питаннями національних меншин.

Місія ВКНМ також висловила свою готовність надати експертні висновки до проектів оновленого Закону про національні меншини і так званого Виборчого кодексу України, у разі завершення роботи над ними, – на скільки вони відповідають європейським стандартам дотримання прав національних меншин.

«Насправді це ознайомчий візит Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин. Наразі Місія ВКНМ збирає точки зору від різних органів влади. Найближчим часом вийде їхній попередній звіт за результатами виборів, а потім і фінальний. І це є нормальний процес координації, співпраці, обміну думками в інтересах реформ, що проводяться в Україні», – зазначив після зустрічі Сергій Петухов.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


06.11.2015

05.11.2015

04.11.2015

03.11.2015

02.11.2015

31.10.2015

30.10.2015

29.10.2015

28.10.2015