(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

У Житомирі відкрито мобільний консультативний пункт з надання безоплатної вторинної правової допомоги для внутрішньо переміщених осіб

09.11.2015

06 листопада 2015 року, у Житомирі відкрито мобільний консультативний пункт з надання безоплатної правової допомоги для внутрішньо переміщених осіб (переселенців). Кваліфіковані правові консультації та, у разі потреби, представництво інтересів переселенців у судах будуть здійснювати юристи та адвокати Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Місце для роботи консультаційного пункту обране невипадково - готель «Житомир», що знаходиться за адресою: м. Житомир, площа Перемоги, 6. Саме у цьому готелі місцева влада розмістила внутрішньо переміщених осіб, які переїхали із регіонів проведення антитерористичної операції до Житомира. Для переселенців у готелі забезпечено одноразове безкоштовне харчування, можливість користуватися пральнею, а також компенсацію витрат, пов’язаних із проживанням. Віднині безпосередньо у готелі, де вони проживають, переселенці зможуть отримати й фахові консультації юристів, необхідних для вирішення своїх проблем, а також – у разі такої необхідності отримають можливість представництва своїх інтересів у судах за рахунок держави. З цією метою на регулярній основі фахівці Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також адвокати, що співпрацюють із ним, приїжджатимуть до готелю, забезпечуючи таким чином постійну роботу мобільного консультативного пункту.

Нагадаємо, що відкриття мобільного консультативного пункту з надання безоплатної вторинної правової допомоги для внутрішньо переміщених осіб у Житомирі – чергова ініціатива Міністерства юстиції України. Так, 20 жовтня поточного року такий консультативний пункт розпочав працювати й у Полтаві в Полтавському університеті економіки і торгівлі, на базі якого нині функціонує Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, в якому навчається багато вихідців з окупованих територій Донбасу та Криму.

У відкритті пункту у Житомирі взяли участь заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги Віталій Баєв, заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Ярослав Лагута,  начальник Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Олег Горай,  директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Олександр Гербеда та  його заступник Наталія Радушинська, директор Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяна Кулик.

Віталій Баєв зазначив, що забезпечення захисту прав внутрішньо переміщених осіб, які на сьогодні є однією з найбільш вразливих верств громадян, та на виконання Національної стратегії захисту прав людини, Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки та Програми діяльності Кабінету Міністрів України Урядом внесено до Верховної ради України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги та підвищення якості її надання». У разі прийняття Верховної Радою цього законопроекту, перелік суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу буде доповнено й внутрішньо переміщеними особами. Наразі ж вони можуть отримати адвоката за рахунок держави у випадку належності до інших категорій осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу відповідно до ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу». Зазначений законопроект 04 листопада 2015 року розглянуто під час засідання Комітету з питань правової політики та правосуддя та рекомендовано прийняти його Верховною Радою України за основу.

Олександр Гербеда наголосив: «Мобільний консультативний пункт створено для можливості швидкого реагування та вирішення проблем для внутрішньо переміщених осіб. У мобільному консультаційному пункті громадянам, що переміщені з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, які проживають на території Житомирщини, зусиллями співробітників Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, будуть надаватися виїзні правові консультації».

Заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Ярослав Лагута запевнив присутніх про те, що місцева влада буде активно сприяти захисту прав та законних інтересів всіх  внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на території Житомирської області. Начальник Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Олег Горай, у свою чергу, зазначив на необхідності плідної співпраці між установами первинної та вторинної безоплатної правової допомоги в питаннях забезпечення прав та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб.

У перший день роботи мобільного консультативного пункту за правовими консультаціями звернулося близько 20 переселенців. Усі вони невідкладно отримали консультації/

Так, Анжела Іванівна, яка є переселенкою із зони антитерористичної операції, а саме з м. Донецьк, цікавилася питанням отримання пенсії на утримання неповнолітньої дитини у зв’язку з втратою годувальника. З початку антитерористичної операції вона з неповнолітньою донькою вимушена була переїхати до Житомира. Чоловік зі старшою донькою залишилися проживати на окупованій території. На жаль, внаслідок тяжкої хвороби у вересні 2015 року  чоловік помер. Анжелу Іванівну проконсультували з приводу того, що для цього потрібно зробити і куди звертатись.

Нагадаємо, 100 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги відкриті 1 липня 2015 року у всіх регіонах України з метою надання такої допомоги у повному обсязі всім визначеним законом категоріям осіб. Зокрема: малозабезпеченим особам, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, біженцям, ветеранам війни (в тому числі учасникам АТО), членам сімей загиблих учасників бойових дій, реабілітованим особам та особам, стосовно яких суд розглядає питання про обмеження цивільної дієздатності чи надання психіатричної допомоги в примусовому порядку та ін. відповідно до ст. 14 Закону. Організацію послуги забезпечують місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.  У кожному регіоні функціонують від 3 до 9 центрів місцевих центрів.

Контактна інформація про місцеві центри розміщена на сайті Координаційного центру у розділі Місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


09.11.2015

06.11.2015

05.11.2015

04.11.2015

03.11.2015

02.11.2015