(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

На Сумщині вдосконалювали якість надання адмінпослуг

09.11.2015

У Головному територіальному управлінні юстиції у Сумській області під головуванням заступника начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації — начальника Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області Наталі ДУДНІКОВОЇ проведено навчально-методичний семінар, присвячений питанням державної реєстрації нерухомості та бізнесу, а також роботі з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно.

У заході взяли участь представники Сумської обласної державної адміністрації, Сумської філії Державного підприємства «Національні інформаційні системи», працівники Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області та адміністратори усіх 25 центрів надання адміністративних послуг області.

Наталя  ДУДНІКОВА повідомила, що на виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)» територіальними органами юстиції області від центрів надання адміністративних послуг вже отримано та опрацьовано 2025 заяв у сфері державної реєстрації нерухомості.

На сьогодні найбільший показник щодо прийняття заяв та направлення їх на розгляд до органів державної реєстрації показали ЦНАПи Конотопської районної державної адміністрації, виконавчого комітету Конотопської міської ради та Лебединської районної державної адміністрації, що свідчить про добре налагоджену співпрацю між відповідними територіальними органами юстиції та районними державними адміністраціями і виконавчим комітетом. Інші ЦНАПи також розпочали роботу у цьому напрямку та активно обслуговують громадян у сфері державної реєстрації нерухомості.

У ході семінару детально обговорено порядок взаємодії адміністраторів ЦНАП та органів державної реєстрації прав під час надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно, порядок передачі прийнятих адміністраторами ЦНАП документів органам державної реєстрації прав.

Представники Сумської філії Державного підприємства «Національні інформаційні системи» ознайомили присутніх з порядком знищення зіпсованих бланків документів інформаційної системи Мін’юсту, надали вичерпні відповіді на запитання адміністраторів щодо роботи програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та дійшли згоди щодо порядку обміну пропозиціями по вдосконаленню програмного забезпечення.

Крім цього, під час семінару присутніх ознайомили з типовим переліком нормативно-правових актів, що регулюють діяльність у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, та надано відповідні інформаційні матеріали.

«Робота у такому форматі виявилася дуже ефективною. Працівники Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Сумській області надали вичерпні відповіді на всі запитання адміністраторів ЦНАП. Вони стосувалися найменших деталей роботи по наданню адміністративних послуг. Також працівники ЦНАП вийшли з пропозицією щодо проведення у подальшому аналогічних зустрічей з метою обміну досвідом. І працівники реєстраційної служби погодилися, адже якість надання адміністративних послуг для нас – першочергове сьогодні завдання», – підкреслила Наталя ДУДНІКОВА.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


09.11.2015

06.11.2015

05.11.2015

04.11.2015

03.11.2015

02.11.2015