(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

В Миколаєві відкрили перший в Україні Громадський центр з моніторингу дотримання прав людини

28.12.2015

28 грудня 2015 у місті Миколаєві  за ініціативи громадської організації «ЛІГА» відбулося відкриття першого в Україні Громадського центру з моніторингу дотримання прав людини.

 Ідея створення центру народилася в ході зустрічі з представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на тему  дискримінації та порушення прав людини, а також низьким рівнем правової обізнаності серед громадян.

Тому, основним завданням створення центру - об'єднання зусиль органів державної влади, громадських організацій та громадянського суспільства для протидії дискримінації та порушень прав людини та у наданні безоплатної правової допомоги жителям Миколаєва.

Особливість роботи центру полягає  у тісній співпраці з регіональним відділенням Секретаріату уповноваженого у справах Європейського суду з праві людини, Головним територіальним управлінням юстиції у Миколаївській області, Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також з місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги на підставі укладених меморандумів про співпрацю та планів спільної діяльності.

Юристи та адвокати консультуватимуть населення з правових питань, фіксуватимуть випадки дискримінації та порушення прав людини з подальшою підтримкою і супроводом у судових справах, проводитимуть інформаційно-просвітницьку роботу серед населення з метою підвищення правової грамотності,  також проводитимуть он-лайн консультації громадськості через систему Skype і за телефоном «гарячої лінії».

Запис на консультації буде проводитися в режимі он-лайн на сайті моніторингового центру. Первинні консультації для населення Миколаєва будуть здійснюватися на безоплатній основі.

У найближчі два роки за підтримки громадської організації  «ЛІГА» планується відкриття подібних Центрів в інших містах на півдні  України.  

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


28.12.2015

25.12.2015

24.12.2015

23.12.2015

22.12.2015