(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Українська держава переходить від декларування прав людини до їх реального захисту, - Павло Петренко

25.05.2016

Українська держава переходить від декларування прав людини до реальних кроків із забезпечення захисту цих прав. Про це сьогодні під час відкриття науково-практичної конференції «Законодавче забезпечення вдосконалення правової системи України щодо захисту прав і свобод людини і громадянина» повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Ми можемо констатувати, що держава почала виконувати свій обов’язок у частині захисту прав людини і дотримання принципу презумпції невинуватості. Ми нарешті почали реально опікуватися захистом прав людини і виконанням положень Конституції в нашій країні», - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, Україна змінюється, відповідно змінюються й акценти у пріоритетах країни. Основним акцентом у діяльності будь-якої держави є людина. А права людини в сучасному світі є найбільшою цінністю. Їх забезпечення є головним завданням кожної демократичної держави, особливо, якщо вона перебуває на стадії свого становлення.

«Права людини в Україні зараз переходять від декларації до реальних кроків з боку державних органів щодо їх реалізації. І тут Міністерство юстиції серед лідерів, адже ми взяли курс на те, щоб перетворити орган у Міністерство Справедливості, яке захищає кожну людину, не залежно від її статків чи соціального статусу», - наголосив Міністр юстиції.

Він поінформував присутніх про результати роботи проекту із запуску 100 центрів безоплатної правової допомоги, а також розповів про плани запуску ще понад 400 бюро правової допомоги, які прийдуть на зміну районним управлінням юстиції радянського формату.

«Нам треба рухатися до європейських стандартів захисту прав людини, які ми фактично визначили пріоритетом, уклавши Угоду про асоціацію з ЄС. Ми розробили і затвердили Стратегію і План імплементації європейських стандартів захисту прав людини, що було одним з наших зобов’язань по лібералізації візового режиму», - зауважив Павло Петренко.

Він висловив сподівання, що результатом сьогоднішньої науково-практичної конференції стануть напрацювання, які ляжуть в основу як законодавчих ініціатив Кабінету Міністрів України, так і тих змін, яких потребує наша країна в період радикальних реформ у всіх сферах життя.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


25.05.2016

24.05.2016

23.05.2016

20.05.2016