(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Відкриття документальної виставки до Міжнародного дня захисту дітей«Ми – діти твої, Україно!»

25.05.2016

1 червня 2016 р. о 14:00 у Київському міському будинку учителя (м. Київ, вул. Володимирська, 57) відбудеться відкриття документальної виставки «Ми – діти твої, Україно!», присвяченої Міжнародному дню захисту дітей.

Виставковий проект є результатом співпраці Центрального державного архіву зарубіжної україніки з Центральним державним архівом громадських об’єднань України, Товариством «Україна – Світ» (Україна), Київським міським будинком учителя, Українською недільною школою в Афінах «Трембіта» (Греція), Українською школою «Веселка» в Гаазі (Королівство Нідерланди), Українською закордонною школою ім. Лесі Українки в Неаполі (Італія), Українською школою «Еллісів» в Осло (Норвегія) за підтримки Міністерства закордонних справ України та Державної архівної служби України.

Основу експозиції складають маловідомі широкому загалу документи Центрального державного архіву зарубіжної україніки про діяльність окремих українських громадських організацій Європи, Канади та США щодо захисту прав дітей в усьому світі, зокрема, проголошення 1979-го року «Українським роком дитини» під гаслом «Дитина – скарб нації».

Значна частина виставки представлена документами від початку ХХ століття до сьогодення, що розповідають про навчання та розвиток дітей українських емігрантів, виховну роль родини, школи, друкованого слова та релігійно-моральних чинників, нерозривно пов’язаних з національними елементами. Про результати такого виховання свідчать культурологічні доробки українських дітей діаспори, їх реакція на знакові події в історії Україні тощо.

Гармонійним доповненням архівних документів є образотворчі роботи учнів закордонних українських шкіл, що розкривають життя та світогляд дітей української діаспори, їх бачення України як своєї Батьківщини. На особливу увагу заслуговують художні твори переможців щорічного Міжнародного конкурсу дітей та юнацтва українського зарубіжжя «Моя Україна», засновниками і кураторами якого є Товариство зв’язків з українцями за межами України «Україна – Світ» та Міжнародна організація «Жіноча громада».

Представлені архівні документи та дитячі образотворчі роботи мають надзвичайну вагу у побудові українського світу за кордоном, а відтак є визначальним фактором гуртування української діаспори, збереження релігійної, культурної і національної ідентичності зарубіжних українців.

На відкриття виставки запрошені представники комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, Державної архівної служби України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України, представництва СКУ в Україні, Товариства «Україна – Світ», державних архівних установ, навчальних закладів, громадськості та ЗМІ.

Контактна особа: Горбунова Галина Анатоліївна,

начальник відділу використання інформації документів ЦДАЗУ

тел.: +38 (044) 248-91-26

e-mail: tsdazu@arch.gov.ua

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


25.05.2016

24.05.2016

23.05.2016

20.05.2016