(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Мін’юст презентував реформу у сфері реєстрації актів цивільного стану

18.08.2016

Відбулося засідання робочої групи щодо змін у системі реєстрації актів цивільного стану під керівництвом Павла Мороза. Експерти представили готовий проект реформи. 

Члени робочої групи дослідили міжнародний досвід, вивчили суспільну думку та базуючись на вищезазначеному розробили систему, що ідеально підходить саме для України.

«Ми відходимо від радянських норм, паперові носії замінюємо електронними, кореспонденцію переводимо у цифровий формат», - зазначив Павло Мороз

Мін`юст чітко та послідовно реалізовує державну політику щодо децентралізації. Прийняли рішення наділити функціями РАЦС усі міські ради. Ці органи зможуть надавати такі ж послуги, що й Мін`юст, але кошти буде спрямовано до місцевого бюджету. Що дозволить отримати додаткові гроші для задоволення соціальних потреб місцевих громад. Наступний позитивний момент –  створюється конкуренція, а це завжди породжує бажання покращувати сервіс.

Наразі функціонує пілотний проект, що дозволяє реєструвати шлюб за одну добу. Пілот довів свою ефективність та отримав схвальні відгуки населення. Тому експерти ініціюють зміни до Сімейного кодексу. Громадяни зможуть самостійно обрати як швидко їм потрібно зареєструвати відносини: за добу, три дні, тиждень чи місяць. Розмір  адміністративного збору залежатиме від швидкості здійснення процедури.

«Мін`юст передає функцію відповідально та підходить до реформ виважено. Питання щодо наділення функціям РАЦС нотаріусів лишається відкритим. Ми наповнимо Реєстр, проведемо очистку корпусу від недобросовісних служників Феміди та повернемося до питання», - підкреслив Павло Мороз.

Також заступник очільника Мін’юсту підкреслив, що члени робочої групи наполягають на відміні вимоги вказувати відомості про батька у випадку коли жінка, що не перебуває у шлюбі реєструє новонароджену дитину.  Реалії вимагають внесення цієї зміни.

Восени проект буде подано на розгляд народним депутатам.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


18.08.2016

17.08.2016

16.08.2016

15.08.2016

12.08.2016