(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Правоосвітній захід для дошкільнят

18.08.2016

«Початки, закладені в дитинстві людини, схожі на вирізані на корі молодого дерева букви, що ростуть разом з ним, і складають невід'ємну частину його», - писав Віктор Гюго.

З нагоди Дня Незалежності України Головним територіальним управлінням юстиції у Херсонській області проводиться Тиждень правових знань, в ході якого заплановані різноманітні правоосвітні  заходи, серед яких заняття для дошкільнят «Діти твої, Україно».

Правове виховання особистості є складовою цілісного освітнього  процесу, який необхідно проводити з урахуванням вікового аспекту. Дитинство – унікальний період, коли формуються риси характеру, основи моделі поведінки, ставлення до себе і навколишнього світу. Мала дитина подібна до губки, яка жадібно вбирає уміння, знання, погляди та думки. Тому моральні основи правового виховання закладаються саме в дитинстві. Якщо кожне маля змалечку засвоїть, що вона є людиною, особистістю, що вона має людські права, честь і гідність, може вільно висловлювати свої думки, тільки тоді вона зможе впливати на перебіг подій у суспільстві і брати участь у побудові дійсно незалежної демократичної правової держави. Саме таку молодь прагне виховувати наша молода держава.

18 серпня поточного року, напередодні Дня Незалежності нашої країни, працівниками відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Херсонській області проведено правоосвітній захід для вихованців Херсонського ясла-садку №83 Херсонської міської ради.

Правоосвітній захід проводився у вигляді комбінованого заняття та  поєднував різні форми засвоєння нових знань: читання казки, рольової та рухливої гри, а також надання відповідей на поставлені питання.  Приймаючи до уваги вікові особливості дошкільнят, працівники територіального управління юстиції, в доступній для дітей формі, поясняли, що малятам, що таке «права», «правомірні» та «неправомірні» вчинки, яким чином держава піклується про кожного із нас.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


18.08.2016

17.08.2016

16.08.2016

15.08.2016

12.08.2016