(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

На Житомирщині пройшла всеукраїнська науково-практична конференція

28.11.2016

Уже вчетверте з нагоди Міжнародного дня прав людини кафедра спеціальних історичних дисциплін та Центр дослідження прав людини   Житомирського державного університету імені Івана Франка проводить Всеукраїнську науково-практичну конференцію на тему: «Права людини: історичний вимір і сучасні тенденції». Цього року вона тривала два дні – 24  і 25 листопада. Участь у цьому представницькому заході взяли викладачі Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, Кам’янець-Подільського національного університету ім І. Огієнка, судді, представники силових структур області тощо.

Співорганізаторами та учасниками конференції виступили і працівники Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Житомирській області. Звертаючись до учасників конференції, начальник цього управління Світлана Шостак наголосила на тому, що «захист прав людини стосується кожного і є важливим чинником у розвитку суспільства. Події, які зараз відбуваються у нашій державі, є порушенням прав на життя. Ми ж стоїмо на шляху об’єднання, щоб захищати права людини та побудували демократичне суспільство, якого ми усі прагнемо».

У своєму виступі начальник відділу реєстрації нормативно-правових актів Головного територіального управління юстиції у Житомирській області Тетяна Бучинська докладно зупинилася на основних міжнародно-правових принципах в системі українського законодавства.

Питання доступу до безоплатної як первинної, так і вторинної правової допомоги, стандарти її надання висвітлила начальник відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльності та інформації Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Олена Герасименко.

Під час конференції обговорювалися питання  захисту прав людини в історії  українського державотворення, актуальні сьогодні проблеми прав людини, держави та правової системи в цілому.

Учасники правової конференції були одностайні у тому, що такі заходи сприяють підвищенню рівня правової освіти населення, набуттю громадянами правових знань, вихованню у них поваги до закону і прав людини.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


28.11.2016

25.11.2016

24.11.2016

23.11.2016

22.11.2016