(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Органи юстиції Закарпаття долучилися до організації дебатного турніру «Влада має залучати молодь для прийняття рішень»

01.12.2016

30 листопада на юридичному факультеті Ужгородського національного університету (далі УжНУ) відбувся дебатний турнір серед студентів на тему: «Влада має залучати молодь для прийняття рішень». Організаторами даного заходу виступили - Головне територіальне управління юстиції у Закарпатській області, правники УжНУ, представники місцевих владних структур та всеукраїнського громадського об’єднання Інститут «Республіка», які в рамках турніру презентували посібник «Інструментарій для громадян».

В інтелектуальному змаганні взяли участь 8 команд, кожна з яких складалася з двох спікерів. Учасників заходу вітали проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьел, декан юридичного факультету Ярослав Лазур та гостя з Київського національного університету імені Тараса Шевченка – Ольга Совгиря.

Координаторами турніру від юридичного факультету виступили в.о. завідуючого кафедри міжнародного приватного права, правосуддя та адвокатури Марія Менджул, а також депутат Ужгородської міської ради, аспірант уніерситету Микола Сюсько.

За допомогою жеребкування визначили, яка з команд у ролі влади (пропонує рішення), інша – опозиція (виступає проти резолюції). Відтак розділилися на дві аудиторії й перейшли до дискусії. Обговорювали доцільність залучення молоді до ухвалення постанов влади, введення комунального транспорту в місті.

Журі в складі заступника міського голови Олександра Білака, головного спеціаліста Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Владислава Товтина, головного спеціаліста відділу позовної та претензійної роботи управління правового забезпечення міськради Діани Гомзи, представниці ГО Інституту «Республіка» Дарії Тижбиряк аналізувало запропоновані судження. Основні пункти оцінювання – назва команди, чіткість викладення позиції, постановка запитань, наведення аргументів, висновків, дотримання регламенту (4 хв.), ораторська майстерність.

До півфіналу вийшли колективи «Мажоритарники», «Землевпорядники в темі», «Політологи», «Молодь демократичного альянсу». Гравці полемізували на тему електронного голосування на місцевих виборах. Тема фінальних дебатів – балотування молоді у депутати місцевих рад — викликала найгарячішу дискусію.

За підсумками турніру 1-е місце й право взяти участь у національному турнірі (Київ) здобули «Мажоритарники» (студенти-юристи Павло Величко та Василь Дьордь); 2-е місце – «Землевпорядники в темі» (Маріанна Беля-Кемінь, Діана Юричканич); 3 місце – «Політологи» (Ігор Гліба, Олександр Сібулатов).

Переможцям вручили кубок, призерам – сертифікати і грамоти Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


01.12.2016

30.11.2016

29.11.2016

28.11.2016

25.11.2016

24.11.2016

23.11.2016