(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Павло Петренко виступив на панельній дискусії присвяченій боротьбі з корупцією в судах, - Мін’юст

05.12.2016

Міністр юстиції Павло Петренко взяв участь у панельній дискусії «Об'єднання зусиль новаторів та спільні рішення щодо боротьби з корупцією в судах», яка пройшла в рамках Міжнародної антикорупційної конференції IACC (International Anti-Corruption Conference) в Панамі.

На переконання очільника Мін’юсту, проблема корупції в судах є однією з найактуальніших для України. 25 років наші громадяни фактично не мали доступу до правосуддя – через вибудувану в судовій системі корупційну вертикаль домогтися справедливості можна було лише за певну суму.

«Усі розмови про реформи закінчувалися лише тим, що нові «реформатори» замість знищення корупційної вертикалі намагалися очолити її. Ми першими взялися за реальну судову реформу. Спільними зусиллями президента, парламенту, Уряду та величезної кількості науковців, експертів і представників громадськості, нам вдалося напрацювати реальні зміни та забезпечити їх підтримку конституційною більшістю Верховної Ради», - зауважив Міністр юстиції.

Прийняте законодавство забезпечило деполітизацію процесів призначення та переведення суддів, збільшило незалежність судової системи від зовнішніх факторів, вдосконалило процедуру відбору суддів, зробивши її повністю прозорою та відкритою, обмежило недоторканність функціональними рівнем.

«Для того, щоб потрапити до нової судової системи всім претендентам доведеться заповнити три декларації: звичну майнову декларацію, звіт про статки рідних та близьких, а також декларацію доброчесності. Всі ці дані будуть відкритими, тож громадськість на рівні з правоохоронцями зможе контролювати служителів Феміди», - наголосив Павло Петренко. 

Він також повідомив, що вже оголошено конкурс на 120 суддів нового Верховного суду. Було подано понад 1400 заявок на участь у відборі від претендентів, більшість з яких ніколи не спрацювали в системі.

«Максимум за 3 роки ми отримаємо повністю оновлену судову гілку влади. Завдяки всім запобіжникам, які передбачені реформою, українці нарешті зможуть отримати справедливість у судах», - резюмував він.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


05.12.2016

02.12.2016

01.12.2016

30.11.2016

29.11.2016

28.11.2016

25.11.2016