(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

У Мін’юсті відбулося урочисте відкриття щорічного всеукраїнського тижня права

05.12.2016

Сьогодні у Міністерстві юстиції відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського тижня права, який щороку проходить напередодні всесвітнього Дня прав людини – міжнародного свята, який за пропозицією Генеральної асамблеї ООН відзначається 10 грудня.

Заступник Міністра юстиції Ганна Онищенко, відкриваючи захід, зазначила, що на шляху побудови правової держави і громадянського суспільства роль юристів є центральною.

«Нам потрібно реформувати систему юридичної освіти, потрібно підвищувати її якість, потрібно змінювати спосіб мислення людей, які за кілька років стануть професійними юристами, які практикуватимуть у сфері права. Вони мають з перших курсів розуміти, навіщо вони йдуть у цю професію, і що вони хочуть дати людям», - наголосила вона.

За її словами, дуже часто студенти юридичних факультетів не усвідомлюють велику роль юриста.

«Насправді, професія юриста є однією з найважливіших. Юристи пишуть закони, за яким ми живемо. Залежно від того, наскільки ці закони будуть логічними, послідовними і справедливими, залежить те, в якій країні ми будемо жити», - зазначила заступник Міністра юстиції.

Вона також закликала майбутніх та діючих правників усвідомити важливість і складність своєї роботи.

«Ви маєте пам’ятати, що ви не просто працюєте юристом. Ви повинні захищати права і інтереси людей, які до вас звертаються. Адже, дуже часто до юриста, як і до медика, йдуть з останньою надією», - зауважила Ганна Онищенко.

Координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдатас Верба у свою чергу наголосив, що йому дуже приємно брати участь у відкритті Всеукраїнського тижня права.

«Ми приділяємо дуже багато уваги правам людини. Наш офіс в Україні постійно допомагає в процесах реалізації та моніторингу проектів, які дають можливість забезпечити запровадження в Україні світових стандартів у галузі захисту прав людини», - сказав він.

За його словами, минулого року координаційний офіс в Україні забезпечив експертну оцінку у розробці Національної стратегії у сфері прав людини. Цього року ОБСЄ підтримала Конституційну комісію під час підготовки конституційних змін.

«У тісній співпраці з Міністерством юстиції ми імплементували кілька проектів, присвячених просуванню прав людини в Україні», - додав Вайдатас Верба.

Голова Конституційного суду України Юрій Баулін у свою чергу зазначив, що судді Конституційного суду щороку беруть активну участь у проведенні тижня права.

«У нас намічені заходи і зустрічі з представниками юридичної громадськості, студентами, учнями. Діяльність суду щодо підвищення правових знань носить системний характер», - зауважив він.

За словами першого заступника Міністра освіти та науки Володимира Ковтунця, без запровадження високої правової культури на всіх рівнях не можливо провести жодних реформ.

«До тих пір, доки ми в праві не будемо сповідувати європейські цінності, у нас не буде повноцінної європейської інтеграції. Дуже хотілося б, щоб цей тиждень права посприяв підвищенню правової культури на всіх рівнях», - наголосив він.

При цьому він зазначив, що Ми розуміємо, що ключову роль у цій справі відіграє  правова освіта.

«Ми готові приступити до реформування правової освіти на європейських засадах», - додав Володимир Ковтунець.

Голова Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції Андрій Бутенко у свою чергу зауважив, що проект був заснований у 2007 році молодими юристами: аспірантами та науковцями.

«За ці роки він став величезним державним проектом, до якого залученні судді Верховного та інших судів, найвідоміші юристи-практики, найвідоміші юристи-теоретики, Міністр юстиції та вся його команда, начальники управлінь юстиції кожного регіону. Так само, як сьогодні в цьому залі, в кожному обласному центрі країни проходять аналогічні заходи», - сказав він. 

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


05.12.2016

02.12.2016

01.12.2016

30.11.2016

29.11.2016

28.11.2016

25.11.2016