(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

В рамках всеукраїнського тижня права працівники ГТУ юстиції у Дніпропетровській області провели день правової інформації

07.12.2016

6 грудня 2016 року в рамках проведення Всеукраїнського тижня права з питань захисту прав і свобод людини, працівниками Головного територіального управління юстиції спільно з Центральної міською бібліотекою було проведено День правової інформації під назвою: «Правники-Суспільству» на базі Центральної міської бібліотеки.

Учасники заходу мали змогу почути інформацію про діяльність органів юстиції, принципи надання адміністративних послуг м. Дніпра «Лівобережний», а також інформацію про діяльність Данської Ради у справах біженців в Україні.

 «У той час, як громадяни ідуть за покупками, вони можуть замовити ту чи іншу послугу. Реєстратори Центру пройшли відповідне навчання. Найпопулярніше замовлення послуги – це реєстрація нерухомості.  З Нового року планується видача ID-карток. Також Центром було підписано Меморандум про співпрацю з надання безоплатної правової допомоги з Другим дніпропетровським місцевим  центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги для того, щоб в Центрі юрист консультував громадян щодо отримання послуги» - сказала Юлія Войла, заступник начальника відділу Центра надання послуг «Лівобережний».

Зокрема, проінформували громадян про первинну та вторинну правову допомогу, роботу громадських приймалень та офісів, створених Головним територіальним управлінням юстиції у Дніпропетровській області, розповіли про мережу бюро безоплатної правової допомоги, про категорії осіб яким надаються такі послуги. Звернули увагу, що громадяни найчастіше звертаються з питань соціального забезпечення, спадкового та сімейного права, а також захисту прав споживачів.

Окрім цього, представником ГТУ юстиції у Дніпропетровській області було висвітлено основні реформи Міністерства юстиції України, а також презентовано Буклет «Відповіді на типові питання, з якими звертаються громадяни до громадських приймалень, офісів з надання безоплатної первинної правової допомоги та до бюро правової допомоги Дніпропетровської області», розроблений Управлінням реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Дніпропетровській області, та зазначено, що із вказаним буклетом більш детально можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області за посиланням http://obljust.gov.ua/index.php?page_name=131.html

В рамках заходу – координатор програми відділу з надання правової допомоги Данської ради у справах біженців Ахтем Зейтуллаєв розповів про місію ради щодо соціально-правової роботи у справах біженців, яка обслуговує Дніпропетровську область та північ Запорізької області.

Усі присутні отримали відповіді на питання стосовно порядку нарахування пенсії, принципів розрахунку та особливостей призначення, про діяльність органів юстиції, а також дізнались про новини та зміни в чинному законодавстві.

По закінченню заходу було проведено правове консультування для населення з питань захисту прав людини.

Слід зазначити, що подібна співпраця вкотре доводить свою ефективність, адже громадяни міста мають можливість поспілкуватися із спеціалістами з різних галузей та отримати компетентні відповіді з питань, що наразі є актуальним.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


07.12.2016

06.12.2016

05.12.2016

02.12.2016

01.12.2016

30.11.2016