(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Павло Петренко провів зустріч з представниками бізнесу

08.12.2016

Міністр юстиції Павло Петренко зустрівся із представниками бізнесу, які є членами Американської торговельної палати в Україні та Американсько-української ділової ради. Учасники зустрічі обговорили реалізовані Міністерством юстиції реформи в напрямку  покращення бізнес клімату в країні.

За словами очільника Мін’юсту, український Уряд чітко усвідомлює, що майбутнє нашої держави напряму залежить від того, чи буде створено якомога сприятливіші умови для інвесторів.

«Ми можемо зараз підвести підсумки нашої спільної роботи. Ті рішення, які приймалися у останні кілька років – це продукт спільної роботи з представниками бізнес-спільноти. Це були наші спільні напрацювання, спрямовані на спрощення і покращення умов ведення бізнесу в Україні», - наголосив Міністр юстиції.

Зокрема, він зауважив, що було проведено реформу в сфері реєстрації нерухомості та бізнесу. Мін’юст передав ці повноваження місцевим органам влади та приватним суб’єктам.

«Ми підійшли до цієї реформи, виходячи з принципу - коли немає монополії і є конкуренція, тоді громадяни отримують кращий сервіс. І ми досягли успіху на цьому шляху», - додав Павло Петренко.

Другим блоком спільної роботи стали заходи по боротьбі з рейдерством.

«Будь-який Уряд не буде успішним, якщо не зможе гарантувати інвестору захист кожної гривні, яка вкладена в те чи інше підприємство, не зможе забезпечити справедливе правосуддя і захист права власності», - наголосив він.

Для оперативного захисту права власності Мін'юстом було розроблено законодавство, яке забезпечило можливість адміністративного оскарження дій реєстраторів до комісії при Мін’юсті. З початку року комісії вдалося врятувати від захоплень майже 300 компаній. Просте, реагування за фактом незаконних дій не могло повністю ліквідувати проблему рейдерства в Україні. 

«Міністерство юстиції спільно з партнерами, у тому числі й з бізнес-середовища, розробило пакет антирейдерського законодавства. Нам вдалося провести його через Парламент, незважаючи на супротив з боку певних політичних груп. Нині вже діють новації, які зробили рейдерство "невигідним"», - поінформував присутніх очільник Мін’юсту.

Також учасники зустрічі обговорили судову реформу та продовження процесів дебюрократизії.

Директор з питань інформації та роботи з членами Американсько-української ділової ради Михайло Даценко у свою чергу зазначив, що представники ради дуже активно співпрацювали впродовж цього року з Мін’юстом і можуть відзначити значні позитивні зрушення, які забезпечила роботі міністерства.

«Американський бізнес сприймає як правильні ті кроки, які Міністерство юстиції робить для підтримки реформ. Можливо, нам хотілося б швидших і радикальніших змін. Але ми розуміємо, що реформи не можливо робити «з наскоку», треба продумувати кожен крок і готувати відповідну юридичну базу», - сказав він.

За словами президента Американської торговельної палати в Україні Андрія Гундера, для бізнесу дуже важливий діалог з Міністерством юстиції, адже в роботі підприємств юридичні питання є не менш важливими, ніж економічні.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


08.12.2016

07.12.2016

06.12.2016

05.12.2016

02.12.2016