(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Сергій Петухов взяв участь в обговоренні результатів запровадження плану дій з реалізації національної стратегії у сфері прав людини до 2020 року

09.12.2016

8 грудня напередодні Міжнародного дня захисту прав людини на виконання Указу Президента України №501/2015 відбулося громадське обговорення річного звіту з виконання Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини до 2020 року (далі - План дій).

Основною метою заходу було обговорити прогрес у виконанні заходів, передбачених Планом дій, в частині особистих (громадянських), політичних, соціальних, економічних та інших прав, попередження і протидії дискримінації, забезпечення гендерної рівності та нових викликів, що постали у зв’язку з російською агресією проти нашої держави.

Захід відкрив заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов та відзначив важливість Плану дій, який перетворив абстрактні дискусії в дієвий механізм реалізації прав людини. Він також поінформував про найбільш знакові заходи вже реалізовані в рамках імплементації Плану дій, в тому числі в сферах соціального захисту, правової допомоги та недискримінації.

Заступник Голови Представництва ЄС в Україні Томас Фреллесен наголосив, що права людини є частиною євроінтеграційних процесів та мають бути фундаментом для всіх реформ в Україні. Він також відмітив значний прогрес в сфері судової реформи та наголосив на важливості достатнього фінансування заходів Плану дій та збільшення обізнаності населення в сфері прав людини.

У заході взяли участь представники МВС, Національної поліції, Мінсоцполітики, МОЗ, МОН, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Міністерства культури, Міністерства оборони та Держкомтелерадіо.

Представники громадськості та міжнародних організацій змогли презентувати своє бачення прогресу у реалізації Плану дій та поінформувати про основні виклики, які виникають в процесі його імплементації.

Захід створив можливість удосконалити діалог між громадськістю та органами державної влади, окреслити проблемні моменти у впровадженні Плану дій та визначити подальші спільні напрями роботи в сфері захисту прав людини.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


09.12.2016

08.12.2016

07.12.2016

06.12.2016

05.12.2016