(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

На Львівщині започатковано пілотний проект «Шкільна юстиція»

12.12.2016

9 грудня, в рамках Всеукраїнського тижня права, стартував унікальний проект для школярів загальноосвітніх закладів Львівщини – «Шкільна юстиція», який організовує Головне територіальне управління юстиції у Львівській області спільно із Департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. Про деталі проекту, заплановану програму навчання та стажування його учасників розповіли на прес-конференції начальник Львівської юстиції Ярослав Жукровський і директор Департаменту освіти і науки Львівщини Любомира Мандзій.

На першому етапі проекту «Шкільна юстиція» учням запропоновано написати твір на тему: «Історія мого успіху: як я захистив (захищатиму) своє право – учня, людини, громадянина» і надіслати його електронною поштою на: schol.lviv@gmail.com

У січні 2017 року відібраних за конкурсом учасників проекту запросять на настановчу сесію і розподілять за передбаченими чотирма напрямами навчальних та практичних уроків: питань функціонування нотаріату, державної реєстрації, адвокатури та виконання судових рішень.

Перед прес-конференцією Любомира Мандзій та Ярослав Жукровський відвідали одну з сільських шкіл Львівщини і спільно провели урок, присвячений Міжнародному Дню прав людини, який відзначають з нагоди прийняття Загальної декларації прав людини, де вони обговорили зі школярами загальні проблеми захисту прав людини та прав учня. Також на цьому ж уроці було апробовано перше заняття у форматі проекту «Шкільна юстиція», під час якого учні мали можливість спробувати себе в ролі нотаріуса, вчиняючи нотаріальні дії з посвідчення правочину.

Відповідаючи на запитання журналістів на прес-конференції, начальник управління юстиції Львівщини Ярослав Жукровський звернув увагу на те, що на пілотний проект «Шкільна юстиція» не передбачено жодного фінансування з бюджету. А залучені до навчального процесу й практичних занять фахівці-юристи – це приватні нотаріуси, адвокати, а також державні реєстратори й працівники виконавчої служби, які зголосилися поділитися із учасниками проекту своїми знаннями та навиками з юриспруденції винятково на волонтерських засадах.

«Цей проект – своєрідна профорієнтація для школярів, – сказала начальник Департаменту освіти і науки Любомира Мандзій. Ми даємо можливість талановитим дітям виявити свої зацікавлення та здібності. Але навіть якщо учасники проекту в майбутньому не стануть професійними юристами, здобуті знання не лише поповнять їхню загальну обізнаність та ерудицію, а й сприятимуть саморозвитку, формуванню свідомості гідної особистості громадянського суспільства майбутнього».

«Більшою мірою «Шкільна юстиція» зорієнтована на старшокласників, але ми не встановлюємо вікових обмежень для учнів, які захочуть взяти в ньому участь, – зауважив начальник юстиції Ярослав Жукровський. Я впевнений, що започатковуємо дуже добру справу, і ми докладемо всі зусилля й створимо необхідні умови, щоб зацікавлені проектом школярі змогли отримати якомога більше в рамках цього проекту й зреалізувати себе».

Детальнішу інформацію про пілотний проект «Шкільна юстиція» можна знайти також на сторінці управління юстиції http://www.just.lviv.ua/ та на сторінці департаменту освіти та науки Львівської облдержадміністрації http://osvitportal.loda.gov.ua/

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


12.12.2016

09.12.2016

08.12.2016

07.12.2016

06.12.2016