(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Керівництво управління юстиції Чернігова зустрілось з курсантами академії державної пенітенціарної служби

12.12.2016

8 грудня 2016 року начальник Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Олег Трейтяк і начальник Управління державної виконавчої служби Сергій П'ятниця прийняли участь у засіданні «круглого» столу на тему: «Матеріальні та процесуальні аспекти здійснення права на утримання за сімейним законодавством України», організованого Академією державної пенітенціарної служби з нагоди проведення Всеукраїнського тижня права.

Проректор Академії ДПтС Станіслав Чебоненко привітав присутніх, подякував запрошеним гостям за активну участь в проведенні спільних правоосвітніх заходів та співпрацю в сфері надання безоплатної первинної правової допомоги.

Своє спілкування з курсантами начальник управління юстиції розпочав з ознайомлення майбутніх пенітенціаріїв з основними реформами Міністерства юстиції України, зокрема у сферах надання безоплатної правової допомоги, державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації нерухомості та бізнесу, примусового виконання рішень.

Керівник управління юстиції розповів, що на сьогодні створено нову систему надання безоплатної правової допомоги. Районні управління юстиції ліквідовані, натомість створені бюро правової допомоги. Відповідні реформи відбулись і в системі реєстрації актів цивільного стану. Відтепер, для прикладу, для реєстрації місця проживання новонародженої дитини, за бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання дитини можуть бути подані також через відділи державної реєстрації актів цивільного стану або працівників, що проводять реєстрацію народження дітей при пологових або інших місцевих медичних закладах, де приймаються пологи. Була створена альтернатива судовому захисту у сфері нерухомості та бізнесу - при територіальних управліннях юстиції створено комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації на дії, бездіяльність, рішення державних реєстраторів та суб’єктів державної реєстрації.

«Головне управління юстиції не може змінити судову систему, але люди, які безпосередньо звертаються до нас, отримують кваліфіковану допомогу у вирішенні проблемних питань. Комісія розглядає звернення в межах строків, передбачених законодавством, та виносить обґрунтоване рішення щодо скасування чи проведення реєстраційної дії, або притягнення державного реєстратора до відповідальності. При цьому заявникам, не потрібно сплачувати судового збору», - зазначив Олег Трейтяк.

Детально зупинився керівник управління юстиції на запровадженні інституту приватних виконавців. «З 5 жовтня 2016 року набрали чинності зміни до Закону України «Про виконавче провадження». Було змінено підходи та систему примусового виконання рішень судів, інших органів, посадових осіб та набув чинності новий законодавчий акт, а саме Закон України «Про органи та осіб, які здійснюють в Україні примусове виконання рішень». Як наслідок ми отримали нову, змішану, систему, де поряд з державними виконавцями будуть працювати приватні виконавців – суб’єкти незалежної професійної діяльності», - поінформував він.

Заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби Сергій П'ятниця у своїй доповіді акцентував увагу курсантів на основних новелах Закону України «Про виконавче провадження», зокрема, запровадженні автоматизованої процедури виконання рішень та фіксування виконавчих дій, формуванні відкритого Єдиного реєстру боржників, обов’язковій сплаті авансового внеску, збільшенні строків пред’явлення виконавчих документів на виконання тощо.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


12.12.2016

09.12.2016

08.12.2016

07.12.2016

06.12.2016