(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Пілотний проект “Шлюб за добу” відтепер у Рівному!

27.01.2017

Сьогодні заступник Міністра юстиції України Павло Мороз відвідав Рівненщину.

Павло Мороз разом з начальником головного територіального управління юстиції у Рівненській області Іванною Смачило взяв участь в урочистому запуску послуги “Шлюб за добу”.

У рамках пілотного проекту дві пари, що стали переможцями конкурсу, уклали шлюб за прискореною процедурою.

“Міцна родина – міцна країна! Мін’юст підтримує зміцнення українських сімей! Нагадаю, що наразі вже 4000 пар офіційно оформили свої стосунки  за один день. Наш пілот доводить свою ефективність та користується популярністю серед населення. Саме тому було прийнято рішення розширити проект на 20 міст України. Наразі ми покрили майже всю територію країни!”, - зазначив Павло Мороз.

Кабінет Міністрів України розширив пілотний проект Мін’юсту. Укласти шлюб за прискореною процедурою відтепер можна у Києві, Львові, Одесі, Херсоні, Маріуполі, Сєвєродонецьку, Рівному, Вінниці, Дніпрі, Луцьку, Миколаєві, Кам’янець-Подільському, Житомирі, Харкові, Ужгороді, Чернівцях, Івано-Франківську, Сумах, Тернополі та Чернігові.

“Особливе значення ця послуга має для учасників АТО. Адже вони не мають можливості чекати 30 днів, а для чоловіка-воїна важливо, щоб його вдома чекала саме дружина. Тому у містах, наближених до проведення Антитерористичної операції, наш пілот стартував ще у липні”, - розповів Павло Мороз.

Уряд підтримав законопроект у сфері реєстрації актів цивільного стану, що передбачає можливість для осіб, які вирішили одружитися, реєструвати свої стосунки за прискореною процедурою. Також законопроектом передбачено, що матері, які народжують дітей та не перебувають у шлюбі, не будуть зобов’язані робити юридичну фікцію та вказувати “неіснуючого батька”.  Наразі Сімейним кодексом України передбачено, що у свідоцтві про народження дитини обов’язково потрібно вказати батька.

“У період розвитку сучасної медицини, коли існує технологія штучного запліднення, така вимога законодавства є абсолютно безглуздою! Завдання цивілізованої та правової держави – надавати максимально якісні послуги для громадян, а не створювати штучні перепони! Тому Міністерство юстиції ініціювало відповідні зміни до Сімейного кодексу”, - підсумував Павло Мороз.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


27.01.2017

26.01.2017

25.01.2017

24.01.2017

23.01.2017

20.01.2017

19.01.2017

18.01.2017

17.01.2017

16.01.2017