(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Мін’юст разом з бізнесом та громадськістю продовжує боротися з рейдерами

07.02.2017

Сьогодні в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція на тему «Мін’юст спільно з бізнесом та громадськістю протидіє рейдерам». У заході взяли участь заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз, заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегірчак, віце-президент з питань стратегічного розвитку Американської торговельної палати Тетяна Прокопчук, менеджер комітетів Європейської Бізнес Асоціації Ігор Гоцик, співголова правового комітету Американської торговельної палати Сергій Верланов та керівник практики корпоративного права Pavlenko Legal Group Віталій Бурдак.

З лютого 2017 року до роботи Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації залучено представників від Американської торговельної палати, Європейської бізнес асоціації та Ради бізнес омбудсмена.

«Мін’юст - відкрита установа, що систематично співпрацює з бізнесом та громадськістю. Результат напрацювань переростає у законотворчі ініціативи та механізми, що доводять ефективність на практиці. Яскравий приклад – Антирейдерський закон, що наразі працює в Україні. Об’єктивний показник, що оцінює роботу закону - кількість скарг до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації», - прокоментував Павло Мороз

У 2016 році Комісія Мін’юсту розглянула по суті понад 1000 скарг. Всього до Комісії, з урахуванням звернень та скарг, що були перенаправлені до головних територіальних управлінь юстиції, надійшло майже 3000 звернень.

«За січень 2017 року ми отримали лише близько 50 скарг на реєстраційні дії, що були вчинені після того, як Антирейдерський закон запрацював! Тобто фактично їх кількість зменшилась у 5 разів! Але ми не можемо зупинятися на досягнутому, адже поодинокі випадки захоплень майна все ще трапляються. На попередньому тижні я мав дві зустрічі з групами постраждалих від рейдерства українців. Перша група – селяни з Кіровоградщини, чиї земельні ділянки були, за їхнім твердженням, незаконно перереєстровані на компанію «Агрі інвест Україна». Уявіть цинізм рейдерів! Люди стверджують, що  відчуження землі здійснили від імені померлих осіб та тих, хто на сьогоднішній день  проживає на окупованій території України. Наразі Комісія досліджує 150 скарг щодо відчуження майже земельних ділянок, на цьому тижні відбудеться відкрите засідання щодо цього конкретного випадку», - розповів Павло Мороз.

Представники бізнес-спільноти відзначили ефективність та необхідність діяльності Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


07.02.2017

06.02.2017

03.02.2017

02.02.2017

01.02.2017