(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Комісія Мін`юсту врятувала від рейдерського захоплення власників 150 земельних ділянок!

09.02.2017

Сьогодні за участю Міністра юстиції України Павла Петренка та під головуванням заступника Міністра юстиції Павла Мороза відбулося відкрите засідання Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

До Комісії Мін`юсту надійшла 151 скарга від власників земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що розташовані у Кіровоградській області. Державні реєстратори Берега Оксана, Ніколаєнко Оксана та Гушлевська Наталія незаконно перереєстрували земельні ділянки на компанію «Агрі Інвест Україна».

Комісія Мін’юсту скасувала незаконні реєстраційні дії, повернула майно у законну власність селян та прийняла рішення анулювати доступ до реєстру для реєстраторів-порушників назавжди.

«Право власності на землю є святе! Коли є факти земельного мародерства, усі повинні докласти зусиль, щоб винні були покараними! Ми з колегами домоглися прийняття Антирейдерського закону, що передбачає 10 років тюрми за такий злочин. Ми візьмемо на контроль питання щодо відповідальності державних реєстраторів. Мін`юст швидко відреагував на рейдерське захоплення, але  справедливість буде поновлено тоді, коли  винні будуть у тюрмі! Ми маємо усі спільно докласти зусиль, щоб таке ганебне явище, як рейдерство відійшло у минуле», - прокоментував Павло Петренко.  

Голова Комісії Павло Мороз у свою чергу зазначив, що наразі це одне з поодиноких рейдерських захоплень, що сталося в Україні після того, як Антирейдерський закон запрацював.

«Наразі кількість рейдерських захоплень в Україні зменшилась на 90%, але ми не втрачаємо пильність! Комісія Мін`юсту продовжує працювати та повертати незаконно відчужене майно нашим громадянам та бізнесу! До Мін'юсту звернулися громадяни, яких три реєстратори незаконно позбавили права на землю. Таким чином, вони фактично обікрали одну з найменш соціально захищених верств населення! Комісія Мін'юсту максимально оперативно розглянула скарги потерпілих та поновила законні права селян. Наш наступний крок - усі матеріали справи щодо реєстратора Гушлевської Наталії, Ніколаєнко Оксани та Береги Оксани буде передано до правоохоронних органів. Сподіваюся, що злочинці, які посягають на святиню села, понесуть справедливу відповідальність та потраплять до в`язниці на 10 років», - прокоментував Павло Мороз.

На засіданні Комісії були присутні народні депутати України Андрій Помазанов,  Ігор Алексєєв та Олександра Кужель. Вони запевнили, що докладуть максимум зусиль для того, щоб таке явище, як рейдерство було абсолютно подолано.

«Дякую за те, що Ви захищаєте своє право! Кожна людина має право на власність. Це не вина Комісії, що у країні досі є злочинці. Члени Комісії роблять максимум для того, щоб повернути Ваше майно максимально оперативно», - прокоментував Андрій Помазанов.

 «В суді ви б ніколи так швидко не змогли відстояти своє право. Наразі Комісія захищає основоположне право – право власності! А це – фундамент держави», - додав Ігор Алексєєв.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


09.02.2017

08.02.2017

07.02.2017