(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

До проекту «Шлюб за добу» приєдналася головна спортивна арена країни – НСК «Олімпійський»

14.02.2017

Від сьогодні одружитися за спрощеною процедурою в рамках проекту «Шлюб за добу» можна у столичному НСК «Олімпійський». У День св. Валентина, який ще називають днем всіх закоханих, спорткомплекс отримав сертифікат про присвоєння статусу організатора шлюбної церемонії та став третім об’єктом у Києві, де реалізовано пілотний проект Міністерства юстиції «Шлюб за добу». У перший день дії сервісу на новій локації одружилися 3 пари молодят.

«Сьогодні ми були свідками, напевно, однієї з найважливіших подій для кожної людини – створення сім’ї. Не менш знаковим є те, що сьогодні у молодят є можливість зареєструвати шлюб на головній спортивній арені країни. Це місце сповнене позитивними емоціями вболівальників і всієї країни, це місце де кується перемога. А перемога і позитив – це те, що має бути в кожній сім’ї», - зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

При цьому він зауважив: нині пілотний проект "Шлюб за добу" діє вже у понад 20 містах України. 

Він також поінформував присутніх, що на розгляд Парламенту вже внесено зміни до законодавства, які дадуть можливість перевести даний проект у розряд постійно діючих.

"Я переконаний, що Парламент підтримає нашу ініціативу. Ми передаємо ці повноваження місцевим органам влади і ми спрощуємо життя українців, прибираючи бюрократію і непотрібну паперову тяганину", - заявив Павло Петренко.

Начальник ГТУЮ у місті Києві Станіслав Куценко у свою чергу вручив генеральному директору НСК "Олімпійський" Валентину Груздєву сертифікат про те, що спортивний комплекс віднині є організатором державної реєстрації шлюбів у рамках проекту «Шлюб за добу».

«За час з запуску проекту в Києві більше тисячі пар було зареєстровано за новою процедурою. Сьогодні у нас є новий суб’єкт, який зможе дарувати людям щастя на цій чудовій арені», - наголосив Станіслав Куценко.

«НСК - це місце де завжди проходять видатні події. Я дуже вдячний Міністерству юстиції за цю довіру. Ми пишаємося тим, що саме на НСК відсьогодні будуть поєднувати серця», - додав генеральний директор НСК «Олімпійський» Валентин Груздєв.

Нагадаємо: 

Пілотний проект Міністерства юстиції «Шлюб за добу» було запущено 29 липня. Проект передбачає відхід від старих бюрократичних радянських норм, які діють донині і примушують українців, подавши заяву, чекати щонайменше 30 днів.

Серед перших до проекту приєдналися прифронтові міста Сєверодонецьк, Маріуполь та Херсон, де, окрім місцевих жителів, скористатися новою послугою і за 1 добу отримати легальні українські документи про шлюб могли мешканці регіонів, які перебувають під контролем російських терористів, а також жителі тимчасово окупованого Криму. Також в першій хвилі запуску сервісу були популярні туристичні міста Київ, Львів та Одеса.

Нині проект вже діє у 20 містах: Київ, Львів, Одеса, Херсон, Маріуполь, Сєвєродонецьк, Вінниця, Дніпро, Луцьк, Миколаїв, Кам’янець-Подільський, Рівне, Житомир, Харків, Ужгород, Чернівці, Івано-Франківськ, Суми, Тернопіль, Чернігів. А сервісом скористалися понад 5000 пар молодят.

 

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


14.02.2017

13.02.2017

10.02.2017

09.02.2017