(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Завдяки Мін’юсту Україні вдалося досягти мирової угоди з фармацевтичною компанією «Gilead Sciences» та забезпечити хворих на гепатит «С» доступними ліками.

22.02.2017

Сьогодні між Україною та американським виробником сучасних ліків від гепатиту «С» компанією «Gilead Sciences» було підписано мирову угоду. За її умовами американський інвестор відмовився від звернення до міжнародного інвестиційного арбітражу, що загрожувало нашій державі втратою понад 800 млн дол., а українці отримали ліки за ексклюзивною ціною, яка майже у 100 разів нижча, ніж у США та країнах Європи. У підготовці мирової угоди брали участь фахівці Міністерства юстиції та Міністерства охорони здоров’я.

«Міністерство юстиції та український Уряд спільно з громадянським суспільством знайшли цивілізований спосіб порозуміння з великим іноземним інвестором, який займається розробкою інноваційних препаратів для лікування гепатиту «С». Ми не допустили того, щоб через корупційні схеми, які були закладені ще попередніми урядами часів Януковича, ми пішли до суду і втратили для України понад 800 млн дол», - зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, після звернення інвестора до Мін’юсту з вимогою захистити їх інтелектуальні права на ліки від гепатиту «С», на базі Мін’юсту було сформовано міжвідомчу робочу групу, яка рекомендувала Уряду укласти мирову угоду з даною компанію.

«Станом на сьогоднішній день всі юридичні процедури завершені, мирова угода діє і даний корпоративний спір повністю вичерпаний», - додав Міністр юстиції.

Він також наголосив: Міністерство юстиції і український Уряд й надалі продовжуватимуть роботу з покращення інвестиційного клімату та забезпечення захисту кожного інвестора.

«Україна завжди була сірою зоною для інвесторів, де не було забезпечено захист прав власності, у тому числі й інтелектуальної. Сьогодні ми можемо дати позитивний сигнал українському суспільству та бізнесу», - резюмував Павло Петренко.

За словами в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун підписана мирова угода забезпечить українців доступними за ціною ліки та дасть можливість вільно придбати їх у аптеках.

«Це ліки, які можуть вилікувати гепатит «С» та дати шанс на продовження життя. Це дуже важливий крок для наших пацієнтів, адже ціна в 250 доларів за упаковку в рамках державних закупівель є запорукою того, що буде вилікувано більше пацієнтів», - сказала вона.

Вона також додала, що повний курс лікування для хворих, які лікуватимуться за відповідною державною програмою, становитиме 750 доларів. Це фактично в 100 разів дешевше, ніж у США та Європі, де препарат доведеться віддати від 60 до 84 тисяч доларів.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


22.02.2017

21.02.2017

20.02.2017

17.02.2017

16.02.2017