(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

На Закарпатті обговорили питання розширення доступу до безоплатної правової допомоги

24.02.2017

У середу, 22 лютого, в Закарпатській обласній державній адміністрації відбулося розширене засідання круглого столу на тему: «Розширення доступу до безоплатної правової допомоги», організоване Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Закарпатській області та Головним територіальним управлінням юстиції у Закарпатській області.

У заході взяли участь працівники ГТУЮ у Закарпатській області, Ужгородського місцевого центру з надання БВПД, позаштатний радник Міністерства соцполітики України з питань ВПО у Закарпатській області, керівники та представники Департаменту соцзахисту ОДА, Закарпатського обласного центру зайнятості, ГУ Державної міграційної служби в Закарпатській області, громадських об’єднань учасників АТО та ВПО, Української Гельсінської спілки з прав людини, Регіонального штабу з питань соцзабезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованих територій України та району проведення АТО, ГО «Закарпаття – Донбас», БП «Розвиток», адвокати, які співпрацюють із системою БПД, внутрішньо переміщені особи.

Відкриваючи захід, начальник територіального управління юстиції Руслана Натуркач зазначила: «Основною метою реформування в органах державного управління нашої держави, і в Міністерстві юстиції зокрема, є надання якісних послуг кінцевому споживачеві – громадянам України. Cтаття 59 Конституції гарантує усім громадянам безоплатне надання правової допомоги. Саме з цією метою на Закарпатті відкрито три місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги та 13 бюро правової допомоги, послуги яких користуються попитом».

Директор РЦ Василь Попадинець наголосив, що метою проведення круглого столу є покращення поінформованості внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО та інших соціально вразливих категорій громадян, коло яких завдяки внесеним у січні 2017 року змінам до Закону «Про безоплатну правову допомогу» значно розширилося, про їхнє право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги (адвоката для представництва інтересів у судах тощо за рахунок держави).

В.Попадинець резюмував, що ГТУЮ та Регіональний центр є єдиною системою, покликаною захищати інтереси громадян у правовому полі. З цією метою фахівці обох інституцій проводять спільні заходи, виїзні прийоми громадян, консультування тощо.

Радник Мінсоцполітики з питань внутрішньо переміщених осіб на Закарпатті Анжела Бабкіна відзначила великий позитив у консолідації зусиль фахівців Регіонального центру, управління юстиції, громадських організацій, завдяки чому стала можливою дієва допомога переселенцям. Представник програми «Радник», започаткованої урядом Канади як реакція на бойові дії на сході України, каже, що «нині є чимало звернень від ВПО , які потребують саме правової допомоги, у цьому ключі саме вторинна допомога є дуже актуальною».

Координатор УГСПЛ в місті Ужгород, Борис Кондратюк наголосив: «Ми були одними з ініціаторів створення системи безоплатної правової допомоги, брали участь у конкурсному відборі кандидатів на посади начальників бюро, і надалі співпрацюємо з Регіональним центром у питаннях надання правової допомоги краянам. Окрім того, хотілося б аби правовим супроводом зацікавилися і територіальні громади (майбутні)». Б.Кондратюк порушив питання про доцільність створення координаційної робочої групи, яка б займалася вирішенням нестандартних правових питань, та запропонував запровадити анкетування осіб, які скористалися безоплатною вторинною правовою допомогою, з метою визначення якості адвокатських послуг.

До обговорення проблемних питань, що виникають у процесі реалізації учасниками АТО, ВПО, малозабезпеченими тощо своїх конституційних прав та пошуку шляхів їх вирішення, також долучилися секретар Регіонального штабу з питань соцзабезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованих територій України та району проведення АТО Анжеліка Логінова, адвокати Лариса Жук та Володимир Гомза, переселенка зі сходу України Олена Кондратенко.

Підсумовуючи засідання, Василь Попадинець наголосив на необхідності регулярних зустрічей зацікавлених сторін із представниками ГТУЮ та РЦ, та запевнив, що питання якості надання правових послуг є одним із пріоритетних та залишається і надалі на контролі, а структурні підрозділи системи БПД на Закарпатті і надалі виконуватимуть основну місію – створення рівних можливостей для кожного вирішувати свої життєві проблеми у правовий спосіб.

Мешканці Закарпаття можуть реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу, звернувшись до фахівців центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги на Закарпатті. Номер цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


24.02.2017

23.02.2017

22.02.2017

21.02.2017

20.02.2017

17.02.2017