(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Павло Петренко презентував скасування 100 нормативно-правових актів, які створювали бар’єри для бізнесу

02.03.2017

Міністерство юстиції розробило проект розпорядження Кабінету Міністрів, яким скасовуються майже 100 нормативно-правових актів різних міністерств та відомств, які втратили свою актуальність та фактично встановлюють бар’єри для підприємців. Про це сьогодні в ході прес-конференції повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«За дорученням Прем’єр-міністра Міністерство юстиції щомісячно проводить аналіз величезної кількості актів, які приймалися за останні 25 років, і рішень, які ми отримали у спадок від Радянського Союзу. Сьогодні ми хочемо презентувати ініційований Міністерством юстиції проект рішення Уряду про скасування майже 100 нормативно-правових актів різних Міністерств і відомств, які створюють бар’єри для українського бізнесу», - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, відповідне рішення буде прийнято на найближчому засіданні Кабміну. Зокрема, буде скасовано 93 нормативно-правових акти. Ще відносно 7 надані рекомендації про приведення документів у відповідність з чинним законодавством.

Він нагадав, що найбільше зло для кожного підприємця – це регуляторні бар’єри. Так склалося, що Україна успадкувала від Радянського Союзу погану практику повної зарегульованості всіх сфер життя різними інструкціями, порядками та іншими документами.

«За 25 років цей спадок перетворився на величезний блок корупційних маніпуляцій, які використовували державні службовці у своїх цілях», - сказав Міністр юстиції.

Він звернув увагу на те, що протягом останніх років Уряд спільно з представниками громадянського суспільства та експертним середовищем проводить повноцінну «вичистку» актів, які не просто втратили свою актуальність, а часто шкодять підприємцям. Минулого року Кабінет міністрів скасував своїм рішенням понад 360 нормативно-правових актів. Нині - ще майже 100.

«Хочу анонсувати, що нині ми проводимо аналіз ще понад 400 нормативно-правових актів різних міністерств. До кінця березня міністерства мають надати обґрунтування стосовно актів, які вони вважають актуальними. Відповідно до обґрунтувань ми проведемо справжню дерегуляційну гільйотину зі скасування сотень документів, які бюрократи «наплодили» за останні 25 років», - заявив Павло Петренко.

За словами співголови комітету з розвиту підприємництва Спілки українських підприємців Андрія Єрашова, жодна галузь не може зростати достатньо стрімко, якщо є бар’єри, які притримують її розвиток.

«Бізнес перш за все, очікує від влади спрощення умов ведення бізнесу та покращення бізнес-клімату. Зробити це можна лише надавши бізнесу можливість вільно розвиватися та прибравши регуляторні бар’єри», - наголосив він.

Аналітик EasyBusiness Андрій Шпаков у свою чергу зазначив, що представників бізнес середовища не може не радувати, що центральні органи влади орієнтовані на ліквідацію рудиментарних радянських норм, які заважать бізнесу і не відповідають актуальній ситуації в країні.

«Ми дуже раді такому продовженню хвилі дерегуляції. Ми завжди підтримували й надалі підтримуватимемо Міністерство юстиції задля покращення бізнес клімату», - сказав він.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


02.03.2017

01.03.2017

27.02.2017

24.02.2017