(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Павло Петренко презентував сервіси з видачі свідоцтва про народження та реєстрації місця проживання малюка у Перинатальному центрі міста Києва

09.03.2017

Сьогодні Міністр юстиції Павло Петренко відвідав Перинатальний центр міста Києва, де презентував проекти з видачі свідоцтва про народження та реєстрації місця проживання малюка безпосередньо у медичному закладі. Очільник Мін’юсту вручив перші документи батькам 5 новонароджених.

«Сьогодні ми презентуємо нову послугу Міністерства юстиції – можливість зареєструвати місце проживання дитини безпосередньо у пологовому будинку. Це послуга, яка так само затребувана українськими молодими сім’ями, як і видача свідоцтва про народження. Її запуск дасть можливість батькам не бігати кабінетами Міграційної служби, щоб, відстоявши у чергах, отримати відповідні довідки», - зазначив Міністр юстиції.

За його словами, запуск даного пілотного проекту став можливий завдяки співпраці з МВС та Міграційною службою.

«Нині даний пілот діє у Києві та Харкові. Однак, не маю сумніву, до кінця року він стане загальнонаціональним. У всіх пологових будинках, які видають свідоцтва про народження, з часом так само мають проводити реєстрацію місця проживання», - наголосив очільник Мін’юсту.

Він нагадав: раніше українська сім’я, яка народила дитину, після виписки з пологового будинку мала піти до місцевого РАЦСу й витратити кілька тижнів для отримання свідоцтва про народження. Після цього вони мали звернутися до Міграційної служби і ще кілька тижнів провести у чергах для того, щоб зареєструвати місце проживання. І лише після цього батьки йшли до органів соціального захисту, щоб отримати допомогу при народженні дитини. У окремих випадках це могла затягнутися на кілька місяців.

«Нині у 474 пологових будинках по всій Україні діють фронт-офіси Міністерства юстиції, які видають відповідні свідоцтва про народження. За минулий рік цією послугою скористалися 116 тисяч батьків новонароджених. Нині ми працюємо над розширенням проект з реєстрації місця проживання новонародженого. Наступний наш крок – отримання допомоги при народженні дитини безпосередньо через онлайн сервіси Міністерства юстиції на платіжну картку. Ми хочемо повністю прибрати бюрократичну складову при народженні дитини», - резюмував Павло Петренко.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


09.03.2017

08.03.2017

07.03.2017

03.03.2017

02.03.2017

01.03.2017