(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

ЄСПЛ став на бік України ще у двох справах, - Мін’юст

15.03.2017

Європейський суд с прав людини визнав необґрунтованими заяви скаржників у справі «У.Х. проти України» та «Пархоменко проти України» щодо порушення їхніх прав та відмовив у задоволенні позовів.

У справі «У.Х. проти України» заявником є громадянином Республіки Узбекистан, який утримувався у СІЗО № 4 м. Дніпро. Заявник прибув на територію України, де його було затримано, як особу, яка перебувала у розшуку у Республіці Узбекистан, та  розпочато процедуру екстрадиції заявника.

Він стверджував, що у разі його екстрадиції з України до Республіки Узбекистан, його там буде піддано жорстокому поводженню, а також про відсутність в національному законодавстві України ефективних засобів захисту. Це, на його думку, становило порушення його прав, гарантованих статтями 3 та 13 Конвенції.

22 вересня 2016 року Європейський суд вказав на необхідність вжиття тимчасових заходів та зупинив екстрадицію заявника з України до Узбекистану поки триває розгляд справи заявника у ЄСПЛ.

Розглядаючи аргументи сторін, суд дійшов висновку, що скарги заявника є необґрунтованими та такими, що мають бути визнані неприйнятними.

У справі «Пархоменко проти України» заявник стверджував, що держава порушила його права, оскільки працівники міліції його побили і висловлювали погрози після затримання, а побутові умови тримання його в СІЗО №13 були неналежними, що призвело до його захворювання на туберкульоз легень. При цьому, медичне лікування не було адекватним.

Європейський суд дійшов висновку, що скарги заявника щодо жорстокого поводження з ним працівників міліції, неналежних побутових умов тримання під вартою в СІЗО №13 та неадекватного медичного лікування заявника є необґрунтованими. Зокрема, суд вказав, що подання відповідних скарг на національному рівні більше ніж через один рік після події підірвало можливість національних органів отримати будь-які докази при перевірці таких скарг.

Водночас, надані Урядом документи свідчать, що до поміщення заявника в СІЗО №13 він вже був хворим на туберкульоз легень і в цій установі йому було надано необхідне лікування, зокрема протирецидивне.

Проаналізувавши доводи сторін та, виходячи з власної прецедентної практики, ЄСПЛ дійшов висновку, про відсутність порушення гарантованих Конвенцією прав заявника.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


15.03.2017

14.03.2017

13.03.2017

09.03.2017

08.03.2017

07.03.2017