(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Заступник Міністра юстиції Сергій Шкляр взяв участь у семінарі-практикумі для осіб, які бажають працювати приватними виконавцями.

16.03.2017

Під час заходу, організованого Міністерством юстиції та Центром комерційного права за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що відбувся в Одесі, Сергій Шкляр розповів про стан реалізації реформи у системі виконання судових рішень.

За словами заступника Міністра, Мін'юстом у стислі терміни було докладено багато зусиль для реалізації реформи та повністю підготовлено базу для старту нової професії приватного виконавця.

«Ми зробили все необхідне для того, щоб втілити в життя усі новели законодавства: розроблено ряд підзаконних нормативно-правових актів, запрацювала нова автоматизована система виконавчого провадження, створено Єдиний реєстр боржників. Ми розробили програму навчання кандидатів у приватні виконавці та підготували усе для складання ними кваліфікаційних іспитів. Наразі сформовано 4 потоки по 210 осіб, перший потік уже розпочав навчання. На сайті Міністерства юстиції опубліковані питання для іспиту і приклади ситуативних та практичних завдань", - поінформував заступник Міністра.

Водночас, як зазначив Сергій Шкляр, Міністерство юстиції надалі проводить багато заходів з організації втілення реформи: формуються нові групи осіб на навчання, готуються члени Тимчасової кваліфікаційної комісії для прийняття іспитів, розробляються та друкуються навчальні посібники та здійснюється низка інших заходів, спрямованих на подальше втілення реформи.

«Це не реформа про приватних виконавців, а комплексна реформа виконання судових рішень та рішень інших органів. Ми зробили цікаву мотивацію не лише для приватних, а й для державних виконавців. Буде конкуренція як між державними та приватними виконавцями, так і у приватних виконавців між собою. Це сприятиме зростанню кількості виконаних рішень, скороченню термінів виконання, стягувачі отримають більш якісні послуги, а боржники — оптимальне безконфліктне вирішення проблем з їхніми зобов'язаннями. Те, що реформа відбудеться, – у мене немає жодних сумнівів", - наголосив заступник Міністра.


Він також додав, що на Заході професія приватного виконавця є однією з найпрестижніших і найповажніших у юридичній сфері, такою вона повинна стати і в Україні. 

«Наш семінар покликаний, по-перше,  заохотити учасників опанувати нову професію. А, по-друге, допомогти стати успішним приватним виконавцем. Адже, в результаті, це позитивно вплине і на виконання судових рішень, і на систему правосуддя, і на економічне зростання нашої країни», - додала  директор Центру комерційного права Валентина Данішевська.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


16.03.2017

15.03.2017

14.03.2017

13.03.2017

09.03.2017

08.03.2017