(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Майже 120 тисяч євро збережено Урядовим уповноваженим у справах ЄСПЛ у справах, які стосуються тривалого розгляду справ національними судами, - Мін’юст

17.03.2017

Протягом 2016 року Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини було зменшено витрати з Державного бюджету України на загальну суму 85 980 євро в категорії заяв, які стосуються тривалого розгляду справ національними судами. За результатами рішень та ухвал ЄСПЛ, винесених протягом січня-лютого 2017 року, збережена сума становить 32 500 євро.

Економії вдалося досягти внаслідок вчасної та адекватної, побудованої на зрозумілих фактах та аргументах позиції Уряду в цих справах, а також детального аналізу практики ЄСПЛ, що дає змогу з високою ймовірністю прогнозувати позицію суду щодо тієї чи іншої ситуації залежно від аналогічних обставин справ.

Значну частину заяв, поданих до Європейського суду з прав людини проти України, становлять заяви щодо тривалого розгляду справ національними судами.

У переважній більшості справ цієї категорії, враховуючи обставини кожної з них, з високою ймовірністю можна прогнозувати констатацію ЄСПЛ порушення прав заявників. З огляду на вказане та з урахуванням прецедентної практики суд надсилає сторонам пропозиції щодо укладення дружнього врегулювання із заздалегідь визначеною сумою відшкодування матеріальної та моральної шкоди, а також судових витрат, яка варіюється від 500 до 7800 євро.

Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини при опрацюванні кожної заяви розглядає питання доцільності укладення дружнього врегулювання на умовах, запропонованих судом. У разі необхідності він надає коментарі щодо прийнятності та суті заяв, а також обґрунтовані пропозиції щодо перегляду запропонованих сум.

Врахувавши позицію Уряду, ЄСПЛ виніс низку рішень та ухвал, у яких суттєво зменшено суму, запропоновану в первинній декларації про дружнє  врегулювання спору та присудив значно меншу суму.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


17.03.2017

16.03.2017

15.03.2017

14.03.2017

13.03.2017