(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Міжнародний арбітраж є одним із інструментів притягнення країни-агресора до відповідальності, - Павло Петренко

17.03.2017

Судові позови до Російської Федерації в рамках міжнародного арбітражу є ефективним інструментом захисту прав бізнесу, який постраждав від російської агресії. Про це сьогодні в ході виступу на Міжнародній конференції «Міжнародний арбітраж: нові зміни» повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Одним із серйозних інструментів захисту для українського бізнесу, який постраждав від незаконної анексії Криму та захоплення підприємств на території Донбасу, є відстоювання своїх інтересів через міжнародні інвестиційні арбітражі», - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, вже є прецеденти за заявами українських приватних інвесторів, коли арбітраж допустив до розгляду відповідні позови і встановив, що за захист інвестицій і вкладених коштів відповідальність несе саме країна-агресор, яка захопила територію України. 

«Це перші справи, але вони дають чіткий сигнал, що країна-агресор буде покарана, а посадові особи, які приймали рішення розпочати війну проти України, понесуть відповідальність. Усі ті справи, які зараз розглядаються в міжнародних судових юрисдикціях, стануть основою для великого кримінального процесу проти чиновників Російської Федерації. Це стосується і інвестиційного арбітражу, де фіксуються спричинення збитків і втрата майна українськими підприємствами та інвесторами», - наголосив Міністр юстиції.

За його словами, ефективна робота протягом вже 25 років такої інституції як міжнародний комерційний арбітраж, говорить про те, що Україна рухається у правильному напрямку, який забезпечує верховенство права та закону.

«Це інструмент цивілізованого вирішення спорів. Ми є свідками тенденції, за якою не лише приватні суб’єкти врегульовують свої спори в міжнародному арбітражі. Нині й публічно-правові спори вже не рідкістю у стінах комерційних арбітражів», - додав Павло Петренко.

При цьому він зауважив: міжнародне право і міжнародний правопорядок нині постали перед дуже серйозним геополітичним іспитом. Один із засновників ООН став агресором і розпочав війну на території Європи. 

«Мова йде про Російську Федерацію. Україна, як країна, яка постраждала від цієї агресії, використовує всі засоби, щоб захистити свої права, включаючи міжнародні інституції. Це іспит для багатьох інституцій, в тому числі й арбітражних, який продемонструє здатність міжнародної спільноти захистити міжнародне право і принципи, які були закріплені після Другої світової війни», - заявив очільник Мін’юсту.

У рамках конференції Міністр юстиції також зустрівся зі студентами-правниками, які беруть участь у змагальних судових дебатах у напрямку міжнародного комерційного арбітражу.

«Я б дуже хотів, щоб настав той час, коли вам би не довелося виступати у справах пов’язаних із втратою чи знищенням майна, порушенням прав людини, агресією та війною. Я б дуже хотів, щоб слово війна відійшло в минуле, а поняття порушення права на життя, права на свободу і права справедливий суд були лише предметом вивчення історії права», - сказав Павло Петренко.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


17.03.2017

16.03.2017

15.03.2017

14.03.2017

13.03.2017