(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

В Одесі з представниками ОБСЄ обговорили питання доступу ромів та сінті до послуг у сфері державної реєстрації

29.03.2017

Сьогодні, 29 березня 2017 року, в Управлінні державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Одеській області відбулася робоча зустріч представників органів юстиції з консультантами Контактного офісу з питань Рома і Сінті ОБСЄ.

Ініціаторами зустрічі виступили представники Контактного офісу з питань Рома і Сінті ОБСЄ Данило Курчік та Володимир Навроцький у зв’язку з проведенням досліджень щодо доступу ромів до документів ідентичності та цивільної реєстрації в Україні.

В рамках заходу в.о. заступника начальника ГТУЮ з питань державної реєстрації Александрова Юлія Вікторівна та в.о. начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації ГТУЮ Кулібабіна Наталія Григорівна на прохання представників ОБСЄ презентували результати роботи органів ДРАЦС у 2015, 2016  роках та першому кварталі 2017 року щодо стану державної реєстрації народження дітей ромської національності. Велику увагу Юлія Александрова приділила пілотним проектам Міністерства юстиції України, оскільки вони також значно спрощують доступ ромів та сінті до отримання послуг у сфері державної реєстрації.

Саме ці проекти викликали підвищений інтерес у Данила Курчіка, який зацікавився деталями надання послуг з державної реєстрації народження у фронт-офісах із видачі свідоцтв про народження – у закладах охорони здоров’я, де приймаються пологи.

Всю інформацію по проведеній роботі Юлія Вікторівна підтвердила статистикою органів ДРАЦС по всій Одеській області.

Окрім того, враховуючи результати візиту представників ОБСЄ 28 березня 2017 року до Березівського району Одеської області та після спілкування з представниками ромської національності Березівського району, Володимир Навроцький мав змогу на реальних прикладах та життєвих ситуаціях пояснити основні проблеми ромів щодо отримання свідоцтв про народження вперше за відсутності у батьків документів, що посвідчують особу, отримання таких документів повторно, у разі втрати тощо.

Всі ці ситуації мала змогу одразу прокоментувати начальник Біляївського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області Величко Олена Миколаївна.

Наступним питанням, що цікавило представників Контактного офісу з питань Рома і Сінті ОБСЄ, стало правове інформування ромських меншин та реалізація окремих пунктів Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

Проведену роботу з цього напрямку презентувала начальник  відділу систематизації законодавства, правової роботи та  правової освіти управління реєстрації  нормативно-правових актів, правової  роботи та правової освіти територіального управління юстиції Купріш Ольга Русланівна. Вона повідомила про численні конференції, семінари та засідання, організовані управлінням юстиції з представниками Громадських організацій «Правозахисний ромський центр» та «Придунайська ромська організація». Майже на всі зустрічі обов’язково запрошувались представники Головного управління Державної міграційної службі України в Одеській області, Головного управління Національної поліції в Одеській області та інші. Також зазначила, що представники ГТУЮ в Одеській області постійно беруть участь у засіданнях робочої групи з питань реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

В кінці зустрічі Данило Курчік та Володимир Навроцький відмітили відкритість та доступність представленої інформації, а також легкість спілкування з представниками юстиції, зокрема, за допомогою вільного володіння англійською мовою.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


29.03.2017

28.03.2017

27.03.2017

24.03.2017

23.03.2017