(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Мін’юст відмінив незаконну реєстрацію щодо майже 150 земельних ділянок на Дніпропетровщині

05.04.2017

Сьогодні відбулося засідання Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

Майже 150 осіб звернулися до Міністерства юстиції щодо незаконного відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення на Дніпропетровщині. Власникам земельних ділянок стало відомо, що державним реєстратором на ті самі земельні ділянки, які перебувають в оренді ФГ «Подоляночка», було здійснено державну реєстрацію права оренди за ТОВ «Агро Плюс» та права суборенди  за ТОВ «Подоляночка».

«Факт земельного мародерства є неприпустимим у цивілізованому суспільстві! Мін`юст сприяв прийняттю  Антирейдерського закону, що передбачає до 10 років в`язниці за рейдерське захоплення. Тому наразі ми спостерігаємо спад рівня рейдерства, але поодинокі випадки все ще трапляються і наше завдання на них оперативно реагувати! Ми маємо усі спільно докласти зусиль, щоб таке ганебне явище, як рейдерство не було властивим для України взагалі!», прокоментував ситуацію заступник Міністра юстиції Павло Мороз.

Комісія дослідила усі матеріали справи та прийняла вмотивоване рішення: незаконні реєстраційні дії відмінити та повернути майно у законну власність селян.

«Сьогодні Комісія відмінила незаконну реєстрацію щодо майже 150 земельних ділянок на Дніпропетровщині. Відтепер селяни матимуть право розпоряджатися своєю землею так, як вважають за потрібне. Зазначу, що завдяки активній позиції команди Мін`юсту рівень рейдерства в Україні зменшився в рази. Діяльність Комісії з питань  розгляду скарг, Антирейдерський закон та функція контролю і моніторингу  - це те, що наразі стоїть на сторожі захисту прав власності в Україні. Комісія Мін`юсту продовжує працювати та повертати незаконно відчужене майно нашим громадянам та бізнесу! Наш наступний     крок - усі матеріали справи  буде передано до правоохоронних органів. Сподіваюся, що злочинці понесуть справедливу відповідальність за скоєне», - підсумував Директор Департаменту державної реєстрації та нотаріату Віталій Гайдук.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


05.04.2017

04.04.2017

31.03.2017