(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Павло Петренко взяв участь у відкритті Інституту німецького права та підписав Меморандум про співробітництво Мін’юсту з новоствореним навчальним закладом

05.04.2017

Міністр юстиції Павло Петренко взяв участь в урочистому відкритті Інституту німецького права при Національному університеті «Києво-Могилянська академія» та разом з президентом академії Андрієм Мелешевичем підписав Меморандум про співробітництво між Мін’юстом та новоствореним інститутом.

«Найбільша цінність будь-якої держави – це людина. Найбільший капітал будь-якої людини – це її знання, адже це той інструмент, який робить нас вільними, незалежними і сильними», - зазначив у ході урочистостей очільник Мін’юсту.

За його словами, історія розвитку німецького права містить значний досвід розбудови демократії та верховенства права. І для України, яка рухається шляхом євроінтеграції і наближення до європейських стандартів захисту прав громадянина, цей досвід є неоціненним.

«Хочу звернутися до майбутніх студентів Інституту німецького права. Ви маєте максимально використати всі знання, які отримаєте тут, для того, щоб змінити країну, в якій ви народилися і живете, щоб Україна стала успішною демократичною правовою державою», - наголосив Міністр юстиції.

Підписуючи Меморандум про співробітництво, він зауважив: це не просто протокольних захід, а чітка дорожня карта дій у співпраці з новоствореним інститутом.

«Мін’юст залюбки залучатиме випускників інституту до роботи команди, яка нині реформує систему права в Україні. Талановиті випускники точно матимуть місце і достойну роботу в Міністерстві юстиції. Так само ми співпрацюватимемо з інститутом на стадії навчання майбутніх юристів. Ми готові продемонструвати слухачам практичну сторону застосування права в Україні, брати участь у відповідних навчальних курсах і надавати студентам можливість пройти практику та стажування у Міністерстві юстиції», - резюмував Павло Петренко.

За словами президента НаУКМА Андрія Мелешевича, зв’язки з університетами західної Європи займають дуже важливе місце у розвитку академії.

«Створення Інституту німецького права – це логічний розвиток наших зв’язків з німецькими навчальними закладами. Україна потребує більше знань про правові системи європейських країн, особливо тих, які відіграють провідну роль у світі. Я переконаний, що Інститут німецького права зробить свій позитивний внесок у розвиток юридичної бази України, особливо тієї її частини, яка зближує її з правовою базою Європейського союзу», - зауважив він.

Посол Німеччини в Україні Ернст Рейхель у свою чергу зауважив, що відкриття інституту на інституційному рівні закріпить ту активну роботу, яка вже давно здійснюється у сфері юридичної співпраці між Україною та Німеччиною.

«Якщо говорити про таких близьких партнерів як наші країни, які мають велику кількість спільних проектів та зв’язків, то для нас важливо мати можливість звернення до досвіду експертів, які добре розбираються в обох національних законодавствах. Таких експертів готуватимуть в створеному інституті. Фактично він стане платформою для міжрегіональних правових досліджень і галузі німецького та українського права», - сказав пан Посол.

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


05.04.2017

04.04.2017

31.03.2017