(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Уряд підтримав розроблений Мін’юстом законопроект, який скасовує усі нормативно-правові акти радянських часів

12.04.2017

Кабінет міністрів у ході сьогоднішнього засідання підтримав розроблений Міністерством юстиції законопроект, який скасовує всі нормативно-правові акти часів Радянського Союзу, та постановив направити документ на розгляд до Верховної Ради.

«На виконання доручення Прем’єр-міністра Міністерство юстиції розробило проект Закону «Про визнання такими, що втратили чинність, актів органів державної влади і управління УРСР та Постанови Верховної Ради від 12 вересня 1991 року «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства СРСР», - зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, після прийняття законопроекту  втратять чинність всі нормативні акти, які приймалися до Дня незалежності України, а наша країна позбавляється зайвого нормативного багажу радянських часів.

«Протягом 6 місяців з моменту набуття чинності даного закону припиняють свою дію всі підзаконні акти міністерств, відомств, комісій та президій, які приймалися до набуття Україною незалежності. Протягом 1 року – припиняють чинність всі закони УРСР та СРСР, які нині діють на території України. Протягом 3 років – припиняють чинність всі кодифіковані акти радянських часів», - повідомив очільник Мін’юсту.

При цьому він наголосив, що визначених законопроектом проміжків часу цілком достатньо для розробки нормативно-правової бази, яка має замінити скасоване законодавство.

«Даний закон ми одразу направимо до Парламенту і проситимемо депутатів, щоб вони вже у травні проголосували за цей документ», - сказав Міністр юстиції.

За його словами, з прийняттям цього закону ми остаточно розриваємо зв’язок з «радянщиною» і маємо шанс збудувати сучасну незалежну правову систему.

«Протягом 3 років попередній Уряд Арсенія Яценюка і чинний Уряд Володимира Гройсмана системно ліквідовує застарілі акти і ті акти, які створюють перепони для українських громадян і українського бізнесу. Лише минулого року Уряд скасував понад 360 актів різних міністерств і відомств. Цього року ми провели другу хвилю – скасували понад 100 актів. Нині ми робимо останній крок у боротьбі з «радянщиною» в правовій системі нашої держави», - нагадав Павло Петренко. 

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


12.04.2017

11.04.2017

10.04.2017

07.04.2017

06.04.2017

05.04.2017