(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

До відома представників громадських організацій, що здійснюють діяльність у сфері правосуддя для дітей

12.05.2017

В результаті тривалої та активної співпраці між Міністерством юстиції та Дитячим фондом Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ), через декілька тижнів розпочне свою роботу Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо неповнолітніх.

Згідно Національної стратегії з прав людини на період до 2020 року та Плану дій до неї, уряд взяв на себе зобов'язання посилити роботу у напрямку міжвідомчої координації з метою пошуку та впровадження ефективних механізмів забезпечення прав та найкращих інтересів неповнолітніх у  процесі здійснення правосуддя; напрацювання відповідного законодавства; і подальшого впровадження відновних підходів та механізмів у роботі з дітьми у конфлікті з законом.

Саме на виконання цих зобов’язань створюється Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо неповнолітніх. Завданнями Ради стануть планування та координація роботи її установ-членів в сфері просування та забезпечення найкращих інтересів неповнолітніх, що вчинили злочин, стали жертвою або свідками злочину, а також загальних інтересів громадськості у напрямку попередження злочинності.

Ми вважаємо, що процес співпраці між відповідними державними органами в рамках Ради буде більш продуктивним в разі залучення представників громадянського суспільства. У зв’язку з чим, ми запрошуємо неурядові організації, що здійснюють діяльність у сфері правосуддя щодо неповнолітніх, подати заявку на участь в діяльності Ради шляхом заповнення форми, що додається. Процес подачі заявок буде відкритий в продовж двох тижнів з моменту публікації цього оголошення, а саме - до “__” травня 2017 р.

Ми сподіваємось на активну участь представників неурядових організацій в діяльності Раді та з нетерпінням чекаємо на початок продуктивної співпраці!

Наталія Севостьянова

Перший заступник Міністра юстиції України

 

Заявка на участь у діяльності Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх за посиланням

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeovhv9uS18vVSxnYqirkZv0qS2RCXTugoF1qOtb3cWmuy_0Q/viewform?usp=sf_link 

ІНШІ НОВИНИ МІНІСТЕРСТВА


12.05.2017

11.05.2017

10.05.2017